Samochody WRC obecnej generacji pojawią się na legendarnym rajdzie

Samochody WRC obecnej generacji pojawią się na legendarnym rajdzie

28 interakcji

Podaj dalej

Nie trzeba było długo czekać, aby po dopuszczeniu do startu współczesnych aut WRC w mistrzostwach Francji, ktoś wpadł na kolejny pomysł jak przyciągnąć do siebie załogi królewskiej kategorii.

Blisko 400-konne WRC z rozbudowaną aerodynamiką były do niedawna w zasadzie zarezerwowane tylko dla rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Organizatorzy kultowego belgijskiego Rajdu Ypres (27-29 czerwca) rozegrają jednak w ramach imprezy „Ypres Rally Masters”. Do udziału w YRM będzie zaproszonych 15 załóg.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym w nowych samochodach WRC. Nie podano jeszcze o kogo chodzi, ale nie trudno zgadnąć, że będą to zapewne belgijscy kandydaci na mistrzów świata, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Obecni liderzy punktacji Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentują zapewne Hyundai i20 Coupe WRC.

Komunikat mówi o współczesnych „wurcach” w liczbie mnogiej, więc być może w tym gronie znajdzie się ktoś jeszcze. Wśród 15-tki YRM znajdę się też historycznego rajdówki, zwłaszcza youngtimery z Toyotą Celicą GT-Four, Subaru Imprezą 555 czy Peugeotem 306 Maxi na czele. Załogi YRM nie przejadą całego dystansu rajdu. Zmierzą się na 143 km oesowych w piątek i sobotę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News