Są zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku na Bielanach. Sąd rozpatrzy wniosek o areszt

Są zarzuty dla sprawcy tragicznego wypadku na Bielanach. Sąd rozpatrzy wniosek o areszt

Podaj dalej

Zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia kobiety i jej dziecka, znajdujących się na przejściu dla pieszych, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał kierowca BMW, który w niedzielę wjechał w pieszych na Bielanach.

Pojazdem marki BMW kierował 31-letni Krystian O. Mężczyzna był trzeźwy.

Jak ustalono przekroczył on dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a nadto nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych i wjeżdżając na nie. Ze znaczną prędkością potrącił pokrzywdzonego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Ponadto swoim zachowaniem naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobietę oraz dziecko przekazał rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Dodał, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i odpowiadał na pytania obrońcy. Wyjaśnił, że niewiele pamięta, dodał, ze oślepiło go słońce – podał Łapczyński.

Kierowca BMW śmiertelnie potrącił idącego po pasach ojca z wózkiem i żoną

Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ponadto prokuratura prosi o zgłaszanie się świadków zdarzenia, w szczególności kierowcy srebrnego samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę na stołecznych Bielanach po godzinie 14. Na ulicy Sokratesa na wysokości posesji nr 5 samochód marki bmw potrącił pieszego, który przechodził przez ulicę. Mężczyzna zmarł mimo podjętej reanimacji. Dziecko przebywa w szpitalu.

PAP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News