Rządowy projekt w sprawie pierwszeństwa pieszych przed pasami jest już gotowy

Rządowy projekt w sprawie pierwszeństwa pieszych przed pasami jest już gotowy

morawiecki

Podaj dalej

Wprowadzimy możliwość poruszania się buspasem, gdy w samochodzie będą minimum cztery osoby; zaostrzymy politykę karania pijanych kierowców, wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście – mówił w swoim expose premier Mateusz Morawiecki. Jak się okazuje, nie rzucał słów na wiatr. Nowe przepisy są już gotowe.

Szef rządu poinformował na facebooku, że nowelizacja przepisów dotycząca poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce jest już na jego biurku. Premier przypomniał również, o wprowadzonej od dziś do kodeksu drogowego obowiązkowej jeździe na suwak i tworzeniu tzw. korytarzy życia.

 „To początek zmian, nad którymi prace zapoczątkowaliśmy miesiące temu. Przed nami ciąg dalszy. Jeszcze w tym roku czeka nas intensywna praca nad bezpieczeństwem na drogach. Dostałem już gotowy projekt zawierający przepisy dotyczące pierwszeństwa pieszych”. – dodał Mateusz Morawiecki.

W styczniu br. Rzecznik Prawo Obywatelskich zwracał się do ministra infrastruktury o przyznanie pierwszeństwa pieszym, którzy oczekują na przejście przez jezdnię lub wkraczają na oznakowane przejście. Dodawał, że takie zasady obowiązują w wielu państwach europejskich. Dziś pieszy ma pierwszeństwo na jezdni, kiedy już wejdzie na przejście, ale nie wcześniej.

Przypominamy! Od 6 grudnia nowe przepisy ruchu drogowego. Przeczytaj, zanim zapłacisz mandat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News