Russell: Testujemy dwa albo trzy razy więcej niż inne zespoły

Russell: Testujemy dwa albo trzy razy więcej niż inne zespoły

Podaj dalej

Zespołowy kolega Roberta Kubicy, George Russell zdradził, że Williams testuje dwa albo trzy razy więcej niż inne zespoły. Brytyjczyk twierdzi również, że zespół z Grove jeszcze w tym roku chce wrócić do walki w środku stawki.

Sezon 2019 cały czas nie układa się po myśli kierowców Williamsa, którzy w każdym z Grand Prix zamykają stawkę. Wydawać by się mogło, że zespół powinien podjąć decyzję o odpuszczeniu prac nad tegorocznym samochodem i skupić się nad konstrukcją FW43. Szefostwo zespołu uważa jednak inaczej i już szykuje obszerny pakiet poprawkowy, który ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat zdradził George Russell w wywiadzie dla portalu motorsportweek.com.

George Russell: Myślę, że w każdej sytuacji trzeba szukać pozytywnych stron.Fakty są jednak takie, że nie możemy o nic walczyć, dlatego musimy starać się wycisnąć wszystko z tej trudnej sytuacji poprzez testowanie wielu różnych rzeczy. Prawdopodobnie testujmy dwa czy trzy razy więcej w porównaniu do innych ekip. To dlatego, że inni nie mogą pozwolić sobie na ryzyko, gdyż muszą maksymalizować każdą sesję i każde okrążenie, podczas gdy my możemy maksymalizować rzeczy, które mają nam pomóc długoterminowo. Mamy kilka rzeczy do bolidu, które poprawiały jego prowadzenie i balans. Bolid spisuje się relatywnie dobrze, ale nie jest po prostu wystarczająco szybki, podczas gdy wcześniej auto nie zachowywało się dobrze i nie było szybkie. Poczyniliśmy więc postęp i liczę, że teraz gdy zaczniemy nadrabiać zaległości, by w ciągu kolejnych kilku wyścigów znaleźć się na lepszych pozycjach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News