Ruletka pogodowa na Spa-Francorchamps

Ruletka pogodowa na Spa-Francorchamps

Ruletka pogodowa na Spa-Francorchamps

Podaj dalej

Dennis Olsen reprezentujący barwy Walter Lechner Racing Team popisał się najlepszym czasem w dzisiejszych kwalifikacjach Porsche Supercup na przesychającym torze Spa-Francorchamps. Na wirtualnym podium znaleźli się Włoch Mattia Drudi i lider klasyfikacji generalnej Michael Ammermuller.

Robert Lukas podjął ryzyko, wyjeżdżając na tor w ostatnich minutach sesji, które jednak nie do końca się opłaciło. Bielszczanin musiał zadowolić się 9. lokatą. Ach ten Supercup. Po raz kolejny pokazał swoje mocne strony! Tor przesychał, czekaliśmy do końca, lecz na każdej rundzie mieliśmy przed sobą wolniejszych zawodników – napisał na swoim FB doświadczony kierowca OLIMP Racing. Byliśmy świadomi ryzyka, jednak no risk no fun! Teraz walczymy w wyścigu – zapowiedział.

Drugim najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Kadry Narodowej PZM był Igor Waliłko, który o 3 oczka wyprzedził 17. Piotra Parysa Juniora. Najmłodszy w historii całego cyklu debiutant popisał się jednak świetnym czasem do niedzielnego wyścigu.

Kwalifikacje na Spa-Francorchamps kończę na 17. miejscu, jednak dużo bardziej cieszy pozycja do niedzielnego wyścigu. Jutro wystartuję z P13! Jest dobrze, choć zawsze mogłoby być lepiej – dzisiejszy wyścig rozpoczynamy o godzinie 18:35, trzymajcie kciuki!

Tagi: Porsche Supercup, OLIMP Racing, Piotr Parys Junior, Igor Waliłko, Robert Lukas

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News