RSMP, Rajd Elektrenai: Jakub Wróbel zgłoszony z Grzegorzem Grzybem i Tomaszem Zbroją. Z kim naprawdę wystartuje?

RSMP, Rajd Elektrenai: Jakub Wróbel zgłoszony z Grzegorzem Grzybem i Tomaszem Zbroją. Z kim naprawdę wystartuje?

49 interakcji
RSMP, Rajd Elektrenai: Jakub Wróbel zgłoszony z Grzegorzem Grzybem i Tomaszem Zbroją. Z kim naprawdę wystartuje?

Podaj dalej

Na oficjalnej stronie Rally Elektrenai (7-9 września), szóstej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, organizatorzy udostępniają przecieki z listy zgłoszeń. Jeden z naszych czytelników zadał nam pytanie, z kim faktycznie pojedzie Jakub Wróbel? Pilot z Myślenic widnieje na prowizorycznej liście z dwoma kierowcami.

Tomasz Zbroja na Torze Podolany

Tomasz Zbroja dzisiaj testuje na TOR Podolany – Mała Finlandia! Są to dla niego pierwsze testy na szutrowej nawierzchni, ale to nie wszystko. Tomek także po raz pierwszy jeździ na szutrowych oponach 🙂 Wideo: Kuba Spirydoniuk——–> http://gopluscars.pl/onas——–> http://elektromobilnosc24.pl/——–> http://goplus.pl/homeGO+ Cars GO+EAutoMotul Polska Atlas Ward Polska#Motorsport #Rally #Motoryzacja#Rajd #Elektrenai #HRSMP #RSMP2018

Publiée par GO+ Cars sur Jeudi 23 août 2018

Nazwisko 31-latka można znaleźć obok wicelidera RSMP, Grzegorza Grzyba oraz wicemistrza Śląska, Tomasza Zbroi. Obaj kierowcy już korzystali w tym sezonie z usług Jakuba Wróbla. Odpowiedź uzyskaliśmy bardzo szybko od Tomasza Zbroi, który przesiadł się niedawno do Citroena DS3 R3T Max. Okazuje się, że na prawym fotelu reprezentanta Go+ Cars Atlas Ward zasiądzie tym razem Krzysztof Grzesik.

Myśleniczanin wsiądzie zatem do Skody Fabii R5 Grzegorza Grzyba, w której towarzyszył mu do tej pory w rundach Rajdowych Mistrzostw Europy. Dla kierowcy z Rzeszowa będzie to już trzeci pilot w tegorocznym sezonie RSMP. Pierwsze 2 rajdy sezonu zaliczył z Robertem Hundlą. Niedawny Rajd Rzeszowski pojechał z Bogusławem Browińskim.

Oficjalna lista zgłoszeń zostanie opublikowana w poniedziałek, 3 września. Należy się na niej spodziewać nieco korekt w stosunku do prowizorycznej listy ze strony organizatora rajdu, ponieważ niektórzy Litwini są zgłoszeni jedynie w RSMP. Niewykluczone, że niektórzy spróbują sił w obu cyklach.

Jeżeli wierzyć aktualnej wersji listy, w mistrzostwach Litwy, ale i w polskim czempionacie zgłosił się czołowy litewski kierowca Vaidotas Zala, który dysponuje Skodą Fabią R5. Podobnie jak w Rajdzie Rzeszowskim polska czołówka będzie mogła porównać się z Nikołajem Griazinem, który startował już w tym rajdzie w 2016 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News