RSMP: Łukasz Kotarba czeka na R5, ale nie sprowadzi go na Rajd Świdnicki

RSMP: Łukasz Kotarba czeka na R5, ale nie sprowadzi go na Rajd Świdnicki

35 interakcji

Podaj dalej

Na rozpoczęciu sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski spodziewanych jest aż kilkanaście aut klasy R5. Jednym z nich nie wystartuje jednak Łukasz Kotarba, choć miał takie plany.

Od dziś 32-latek nie ujawnia o jaki model dokładnie chodzi, ale w kuluarach mówi się o Citroenie C3 R5, jeszcze nie oglądanym w RSMP. – Mieliśmy odbierać auto w piątek, ale dostaliśmy e-maila, że może to nastąpić dopiero 3 maja – wyjawił Kotarba dla WRC Motorsport&Beyond. – Zamówienie było złożone 1 grudnia, więc trochę długo schodzi im ze złożeniem tego samochodu.

W tej sytuacji na Rajd Świdnicki Krause duet Łukasz i Tomasz Kotarbowie wysyłają zgłoszenie Mitsubishi Lancerem Evo X, którym pojawili się w tym roku już w Rallijs Sarma. Załoga BTH Import Stal Rally Team nie będzie jednak klasyfikowana w Open 4WD (w ubiegłym sezonie wywalczyli 2. miejsce w Open N – przyp. red.). Zgłoszenie pójdzie do klasy 2, w której docelowo będą rywalizowali w tym sezonie w samochodzie R5.

Kotarba pod koniec marca zaliczył trening za kierownicą Evo X w Lubeni z dwukrotnym mistrzem Polski, Grzegorzem Grzybem. Treningi służyły także poszerzeniu wiedzy o ustawianiu i prowadzeniu auta klasy R5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News