RSMP: Kolejna Škoda Fabia R5 w stawce

RSMP: Kolejna Škoda Fabia R5 w stawce

34 interakcje

Podaj dalej

Liczba aut R5 marki Škoda w tegorocznym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wzrosła do czterech. Na przesiadkę z Forda Fiesty do Škody Fabii zdecydował się doświadczony Zbigniew Gabryś.

46-latek w przyszłym tygodniu pojawi się nowym autem w trzeciej rundzie RSMP, Rajdzie Nadwiślańskim. Co prawda na liście zgłoszeń imprezy przy załodze Zbigniew Gabryś/Artur Natkaniec widnieje jeszcze poprzedni samochód, to kierowca potwierdził na facebooku, że w Puławach pojawi się konstrukcją z Mladej Boleslavi.

Z okazji Dnia Dziecka, wszystkim małym i tym wielkim dzieciakom życzymy dużo radości i jeszcze więcej prezentów 🙂 :)…

Publiée par Gabryś Rally Team sur jeudi 31 mai 2018

Škoda była kwestią czasu

O zmianie samochodu zaczęło być głośno jeszcze na początku tygodnia, gdy na znanym rajdowym serwisie ogłoszeniowym pojawiła się oferta z jego Fordem Fiestą R5. W ostatni wtorek rozmawialiśmy z kierowcą na łamach naszego portalu, gdzie można było przeczytać, dlaczego Gabyś chce przesiąść się do Škody.

Zbigniew Gabryś: Nie jest tajemnicą, że Fabia R5 wydaje się być lepszym samochodem niż Fiesta. Już wcześniejsza wersja Skody miała lepszy silniki, a po niedawnym upgrade ta różnica zwiększyła się jeszcze bardziej. Nie mogę tego stwierdzić – nazwijmy to – organoleptycznie, bo nigdy wcześniej nie jeździłem Fabią, ale chętnie bym to zrobił. Odpowiadając na twoje pytanie – jeżeli zdecyduję się na wynajem auta, będzie to Fabia.

Wszystkie szczegóły mają zostać podane niebawem w komunikacie prasowym. Fabiami R5 od początku sezonu RSMP rywalizują, Jakub Brzeziński, Grzegorz Grzyb i Mikołaj Marczyk. Wszyscy trzej kierowcy z różnym poziomem doświadczenia zdecydowanie pokazali, że bez przygód R5-tka Škody ma najlepsze tempo na odcinkach specjalnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News