Rozbudowany kalendarz serii Be the next Kajto

Rozbudowany kalendarz serii Be the next Kajto

Rozbudowany kalendarz serii Be the next Kajto

Podaj dalej

Pod koniec roku 2018 organizator serii Be the next Kajto opublikował kalendarz cyklu na sezon 2019. Tym razem zmagania są już rozciągnięte na cały rok. Każdego miesiąca rozegrana zostanie jedna impreza, co daje nam łącznie dwanaście rund na wszystkich możliwych nawierzchniach.

Be the next Kajto 2019 wystartuje już 21 stycznia od Rajdu Alp Górnej Prowansji. Wirtualni zawodnicy na platformie Richard Burns Rally z pluginem NGP zmierzą się na trasach podobnych do tych spotykanych na Rajdzie Monte Carlo. Następnie kolorowa kawalkada wirtualnych rajdówek przeniesie się na Freistadt Rallye. Tam nawierzchnią będzie już śnieg, a nazwa imprezy nawiązuje do bazy Rajdu Janner 2015, gdzie Kajetan Kajetanowicz zwyciężył w cuglach, wygrywając niemal wszystkie odcinki specjalne.

Po zimie nadejdzie pora na Rajd Elmot Classic, pierwszą imprezę rozgrywaną całkowicie po asfalcie. W marcu i kwietniu zawodnicy zmierzą się na podobnych trasach, bowiem czwartą rundą sezonu jest Rajd Ustroński, a więc coś na podobieństwo realnego Rajdu Wisły. Z asfaltu przeniesiemy się na szuter – kolejnymi rundami będą Rajd Sierra Nevada oraz wspierany przez nas WRC News Rally.

W drugiej części sezonu zawodnicy pojawią się m.in. w niemieckich winnicach, pośród mazurskich jezior, w Azji, Wielkiej Brytanii, czy Warszawie, gdzie nie zabraknie słynnego Kryterium Karowa. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku @Be the next Kajto.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News