Robert Kubica w czerwcu pojawi się na Torze Poznań?

Robert Kubica w czerwcu pojawi się na Torze Poznań?

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że już w czerwcu jedyny polski tor wyścigowy będzie pękał w szwach. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że gościem rundy Kia Platinum Cup na Torze Poznań może być sam Robert Kubica.

Sezon 2019 zbliża się wielkimi krokami. Mimo to, wciąż nie poznaliśmy oficjalnego kalendarza Kia Platinum Cup na najbliższe miesiące. Opóźnienia związane są podobno z próbami ściągnięcia Roberta Kubicy w roli gościa na jedną z rund. Wszystko wskazuje na to, że kierowca Williams Racing pojawi się na Torze Poznań.

Na początku marca zeszłego roku Mistrzostwa Polski Kia Picanto zyskały nowego sponsora tytularnego – markę Platinum. Firmy podpisały umowę dotyczącą długoterminowej współpracy handlowej i marketingowej. Natomiast współpraca Orlen Oil z Kia została przeniesiona również na tory wyścigowe, na których młodzi kierowcy walczą o tytuł mistrza Polski.

fot. Dominik Kalamus

Marka Platinum została partnerem technologicznym i sponsorem tytularnym Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto – Kia Platinum Cup.

Oprócz korzyści marketingowych i technologicznych, dla cyklu Kia Platinum Cup otworzyły się nowe drzwi związane z motorsportem w Polsce. Nie od dziś firma Orlen uczestniczy w wielu projektach sportowych, m. in. tworząc dakarowy zespół Orlen Team, czy Akademię Orlen Team dla młodych kierowców kartingowych.

W ramach wspólnego promowania sportu na trzeciej rundzie zeszłorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski organizatorzy cyklu zaprosili Kubę Przygońskiego. Zawodnik ORLEN Team, który zdobył Puchar Świata w rajdach terenowych zaprezentował swoją Toyotę GT86 przygotowaną do driftu. Ponadto, Kuba porozmawiał także z młodymi, utalentowanymi kierowcami ścigającymi się w Kia Platinum Cup.

fot. Dominik Kalamus

Kubica w Poznaniu?

Pod koniec listopada tego roku powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 stał się faktem. W głównej mierze było to możliwe dzięki wsparciu PKN Orlen. Polski koncern podpisał umowę z zespołem Williamsa, który pod koniec stycznia zorganizował w Warszawie specjalną konferencję z tej okazji.

Prezes polskiego koncernu Daniel Obajtek wręczył wówczas Kubicy symboliczny kask w biało-czerwonych barwach. Jedyny polski kierowca F1 odwdzięczył się kierownicą kartingową, symbolem sterowania. – Kierowanie bolidem F1 nie należy do rzeczy łatwych, podobnie jak kierowanie tak dużym koncernem, jakim jest PKN Orlen. Chylę czoła i chciałbym, aby ta kierownica była symbolem, abyśmy razem sterowali, pan koncernem, ja bolidem Formuły 1 – powiedział wówczas Robert.

Kierownica kartingowa była również istotna pod tym względem, że na sali zgromadziło się bardzo dużo młodych kierowców kartingowych. Adepci należący do Akademii ORLEN Team chcieli zobaczyć i zamienić kilka zdań ze swoim bohaterem.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że organizatorzy Kia Platinum Cup pracują nad tym, aby tegorocznym gościem specjalnym był Robert Kubica.

Gdyby zaproszenie Roberta Kubicy na polską rundę Kia Platinum Cup stało się faktem, byłaby to już kolejna wizyta Polaka na jedynym polskim torze wyścigowym. Krakowianin w 2010 roku w stolicy Wielkopolski poprowadził bolid Formuły 1 w trakcie N-Gine Renault F1 Team Show. Impreza ze względu na liczbę kibiców przybyłych na tor okazała się ogromnym sukcesem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News