Robert Kubica świętuje dziś 34 urodziny! Kibice przygotowali wyjątkowy film!

Robert Kubica świętuje dziś 34 urodziny! Kibice przygotowali wyjątkowy film!

Robert Kubica świętuje dziś 34 urodziny! Kibice przygotowali wyjątkowy film!

Podaj dalej

Robert Kubica obchodzi 7 grudnia 34. urodziny. O tym ważnym dniu dla polskiego kierowcy nie zapomnieli kibice oraz zespół Williamsa, którzy złożyli mu życzenia urodzinowe.

22 listopada zespół Williamsa ogłosił ważną dla polskich fanów Formuły 1 wiadomość. W sezonie 2019 kierowcą wyścigowym teamu będzie Robert Kubica. Po ośmiu latach od czasu dramatycznego wypadku, osiemnastu operacjach i bardzo długiej rehabilitacji, Kubica po raz drugi w karierze otwiera rozdział startów w najbardziej elitarnej serii wyścigowej na świecie.

W zakończonym niedawno sezonie krakowianin pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego i rozwojowego Williamsa, choć już przed rokiem był o włos, by wrócić do F1, ale na ostatniej prostej zespół postawił na Rosjanina Siergieja Sirotkina.

Kubica zadebiutował w Formule 1 w barwach zespołu BMW-Sauber 6 sierpnia 2006 roku na torze Hungaroring w Budapeszcie. W debiutanckim sezonie po raz pierwszy stanął na podium, zajmując 3. miejsce w Grand Prix Włoch. Pierwsze i, jak na razie, jedyne zwycięstwo w karierze świętował w 2008 roku w Montrealu, kończąc sezon w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu. Na podium stanął łącznie 12 razy w 76 wyścigach, z czego dziewięć razy w barwach BMW-Sauber, a trzy razy bolidem Renault. Po raz ostatni wystartował 29 sierpnia 2010 roku w Belgii.

Dziś nasz najlepszy kierowca kończy 34 lata, z tej okazji do krakowianina spływają życzenia z całego świata!

„Wspaniałych 34. urodzin dla inspirującego człowieka!” – czytamy w poście zamieszczonym na koncie zespołu na Twitterze.

Oczywiście my również przyłączamy się do życzeń!

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News