Robert Kubica świętuje dziś 34 urodziny! Kibice przygotowali wyjątkowy film!

Robert Kubica świętuje dziś 34 urodziny! Kibice przygotowali wyjątkowy film!

Podaj dalej

Robert Kubica obchodzi 7 grudnia 34. urodziny. O tym ważnym dniu dla polskiego kierowcy nie zapomnieli kibice oraz zespół Williamsa, którzy złożyli mu życzenia urodzinowe.

22 listopada zespół Williamsa ogłosił ważną dla polskich fanów Formuły 1 wiadomość. W sezonie 2019 kierowcą wyścigowym teamu będzie Robert Kubica. Po ośmiu latach od czasu dramatycznego wypadku, osiemnastu operacjach i bardzo długiej rehabilitacji, Kubica po raz drugi w karierze otwiera rozdział startów w najbardziej elitarnej serii wyścigowej na świecie.

W zakończonym niedawno sezonie krakowianin pełnił obowiązki kierowcy rezerwowego i rozwojowego Williamsa, choć już przed rokiem był o włos, by wrócić do F1, ale na ostatniej prostej zespół postawił na Rosjanina Siergieja Sirotkina.

Kubica zadebiutował w Formule 1 w barwach zespołu BMW-Sauber 6 sierpnia 2006 roku na torze Hungaroring w Budapeszcie. W debiutanckim sezonie po raz pierwszy stanął na podium, zajmując 3. miejsce w Grand Prix Włoch. Pierwsze i, jak na razie, jedyne zwycięstwo w karierze świętował w 2008 roku w Montrealu, kończąc sezon w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu. Na podium stanął łącznie 12 razy w 76 wyścigach, z czego dziewięć razy w barwach BMW-Sauber, a trzy razy bolidem Renault. Po raz ostatni wystartował 29 sierpnia 2010 roku w Belgii.

Dziś nasz najlepszy kierowca kończy 34 lata, z tej okazji do krakowianina spływają życzenia z całego świata!

„Wspaniałych 34. urodzin dla inspirującego człowieka!” – czytamy w poście zamieszczonym na koncie zespołu na Twitterze.

Oczywiście my również przyłączamy się do życzeń!

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News