Robert Kubica już wie, kiedy znów wsiądzie do bolidu F1 Alfa Romeo Racing Orlen. "Nie będę się ścigać, ale to nie oznacza wakacji"

Robert Kubica już wie, kiedy znów wsiądzie do bolidu F1 Alfa Romeo Racing Orlen. "Nie będę się ścigać, ale to nie oznacza wakacji"

56 interakcji

Podaj dalej

Po porannej prezentacji zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, tegoroczny samochód zespołu z Hinwil jako pierwszy na przedsezonowych testach poprawił Robert Kubica. Była to decyzja nieprzypadkowa.

Jako kierowca rezerwowy będę miał kilka obowiązków, nie ściganie, ale to nie oznacza, że będę na wakacjach – zapewnił Robert Kubica w rozmowie z Liberty Media. Polak dzięki swojej dużej wiedzy technicznej będzie korelował dane z symulatora z tymi uzyskanymi w rzeczywistości. To może znacząco poprawić potencjał na rozwój Alfy Romeo C39.

Robert Kubica: Symulator jest obecnie dość ważnym tematem we współczesnej Formule 1, w której testowanie jest ograniczone. Symulator odgrywa dość wielką rolę i wymaga dużo czasu oraz mnóstwa wysiłku. Mamy nowy symulator, staramy się go rozwijać i mam nadzieję, że da nam dobre narzędzie do przygotowania się do wyścigów i będzie przynosił korzyści.

Potwierdza to sam szef zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, Frederic Vasseur określając rolę Roberta Kubicy jako kluczową. – Zainwestowaliśmy w nowy symulator – mówił szef ekipy z Hinwil. – Może nie zwróci się w jeden dzień, ale jest to projekt długoterminowy i musimy kontynuować działania w tym kierunku, aby rozwijać firmę i inwestować. Wszyscy konkurenci robią to samo i to jest wielka rywalizacja. Z Robertem Kubicą na pokładzie możemy [silniej] wpłynąć na rozwój samochodu – dodał.

W wytężonej pracy wiele pomaga znakomita atmosfera w szwajcarskiej ekipie, dzięki której w 2006 r. Robert Kubica zadebiutował w F1, gdy zespół należący do Petera Saubera prowadził program dla BMW. – W końcu wróciłem do domu i mam nadzieję, że przed nami dobry rok – stwierdził zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 z BMW Sauber. – To wspaniale widzieć tak wiele tych samych twarzy, co w 2006 r. Sporo się zmieniło, ponieważ sama F1 uległa zmianom, ale DNA ekipy pozostało takie samo – ocenił 35-latek.

Robert Kubica podczas pierwszej tury przedsezonowych testów F1 nie wyjedzie już więcej na tor Circuit de Barcelona Cataluya. Jednak już teraz wiadomo, że krakowianin powróci do kokpitu C39 podczas drugiej tury testów, także zaplanowanych w Montmelo w dniach 26-28 lutego. Robert Kubica ponownie ma otrzymać pół dnia jazd za kierownicą tegorocznego samochodu Alfa Romeo Racing Orlen.

Przypominamy, że przedsezonowe testy pod Barceloną są transmitowane na żywo w ramach usługi F1 TV Pro. Wykupując usługę teraz można skorzystać ze specjalnego kodu zniżkowego EARLYBIRD25, który obniża koszt abonamentu o 25 proc. Bezpośredni odnośnik do skorzystania z rabatu można otworzyć klikając na banner F1 TV Pro widoczny na naszej stronie. Zachęcamy do skorzystania!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News