Replika Peugeota 406 z filmu "Taxi" z 1998 roku może być twoja za jedyne 14 000 zł

Replika Peugeota 406 z filmu "Taxi" z 1998 roku może być twoja za jedyne 14 000 zł

2001-peugeot-406-marseille-movie-taxi-2

Podaj dalej

Pamiętacie film „Taxi” z 1998 roku? Jasne, że tak! W obrazie stworzonym przez Luca Bessona występował Peugeot 406 pełniący rolę ultra szybkiej taksówki z Marsylii. 

Za kierownicą kultowej już taksówki zasiadał niechętnie ścigający przestępców Daniel, a film doczekał się kontynuacji. W kolejnych edycjach samochód został zastąpiony przez świeższego Peugeota 407, natomiast najnowsza odsłona ukazała się w ubiegłym roku. Ta nie została jednak napisana przez Luca Bessona. 

Dziś, gdy historia nie jest już na ustach wszystkich maniaków francuskiego kina, jesteśmy ciekawi, jak zapatrujecie się na replikę oryginalnej taksówki Peugeot 406 Marseilles z filmu „Taxi 2”. Samochód trafił obecnie na sprzedaż w Rosji, a jego cena wywoławcza wynosi zaledwie 3500 dolarów (13 400 zł). 

Ogłoszenie trafiło na portal Avito pod koniec ubiegłego miesiąca. W opisie czytamy, że samochód ma prawie 19 lat i jego licznik wskazuje przebieg równy 283 000 km. Pod maską pracuje benzynowy silnik 1,8 o mocy 116 koni mechanicznych. W skład dodatkowego wyposażenia wchodzi wspomaganie kierownicy, ABS, ESP, elektryczne szyby przednie, podgrzewane lusterka i sporo modyfikacji, nie licząc body kitu. 

Z ogłoszenia wynika, że we wnętrzu przydałoby się przeprowadzić pewne prace konserwacyjne. Zapomnicie jednak o wszelkich jego wadach. Dlaczego? Zamiast alarmu, samochód odtwarza muzykę z filmu. Proste, a genialne! 

Oczywiście – potencjalnym nabywcom będzie zależało głównie na oryginalnym wyglądzie taksówki i tym, czy jest to wystarczająco dobra replika filmowego bohatera. Tutaj wydaje się, że wszystko zostało wykonane z odpowiednią dbałością o szczegóły. Auto posiada ten sam przedni zderzak, wlot powietrza na dachu, tylne skrzydło i felgi. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News