Rekordowe 11 R5 w Rajdzie Świdnickim. Poznaliśmy obsadę inauguracji RSMP 2019

Rekordowe 11 R5 w Rajdzie Świdnickim. Poznaliśmy obsadę inauguracji RSMP 2019

154 interakcje

Podaj dalej

Automobilklub Sudecki opublikował listy zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego Krause, który w tym roku rozpocznie sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Motul HRSMP.

Do udziału w imprezie przyjęto 92 zgłoszenia. 11 w samochodach topowej klasy R5, co jest nowym rekordem w cyklu RSMP. Pierwszy numer startowy przyznano wicemistrzom Polski, Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi. Wspierana przez Michelin załoga Skoda Polska Motorsport jako jedyna skorzysta z Fabii R5 (z Kresta Racing).

Fordy Fiesta R5 do Świdnicy przywiozą także Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, Marcin Słobodzian z Kamilem Kozdroniem, Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem oraz Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim. Hyundaie i20 R5 przedstawią Martin Vlcek z Ondrejem Krajcą, Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem (awizowany w sprzedanej Fieście), Łukasz Byśkiniewicz z ze Zbigniewem Cieślarem, Jacek Jurecki z Michałem Trelą, Maciej Lubiak z Tomaszem Borko i Sebastian Frycz z Maciejem Wodniakiem. W klasie 2 Mitsubishi Lancera Evo X zgłosili Łukasz i Tomasz Kotarbowie, oczekiwani w Rajdzie Nadwiślańskim w R5-tce.

Drugi numer na liście otrzymali Jakub Brzeziński z Dariuszem Burkatem (Ford Fiesta Proto) najwyżej rozstawiona załoga klasy Open 4WD. Kategoria liczy łącznie 10 ekip. Do RSMP powraca Łukasz Kabaciński. Z Proto skorzystają też Piotr Parys i Hubert Maj. 4 załogi (3 Subaru Imprezy, jedną Toyotę Celicę GT-4) zgłoszono w HR2, ustawionej za Open 4WD.

Najwyżej ustawioną załogą z napędem na jedną oś są Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (Nissan 350Z), otwierający klasę Open 2WD. W klasie 3 zebrano dwa Citroeny DS3 R3 (Tomasz Zbroja, Marek Mularczyk) oraz jedną Hondę Civic Type-R (Jacek Michalski). W klasie 4 zdominowanej głównie przez Peugeoty 208 R2 na inaugurację sezonu zapowiedzieli się Kamil Bolek, Łukasz Lewandowski, Piotr Białowąs, Marek Sąsiadek, Damian Łata, Jan Chmielewski, Tomasz Gryc, Krzysztof Dominik oraz jedyny w Fordzie Fiesta R2, Michał Kozłowski.

Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski (Porsche 911 SC) otwierają stawkę 22 ekip (3 bez pomiaru czasu) Motul Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. Początek sezonu HRSMP rozpocznie się z pięcioma załogai w autach z napędem 4×4. W Subaru Legacy pojawią się Robert Luty z Marcinem Celińskim, w Audi Quattro Artur Rowiński z Magdaleną Tokarską oraz Mariusz Polak z Tadeuszem Gargasem. Marek Suder z Dariuszem Gurdziołkiem przedstawią kibicom Forda Sierrę Cosworth 4×4.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News