Red Bull kusi Ocona. Jest tylko jeden warunek

Red Bull kusi Ocona. Jest tylko jeden warunek

22 interakcje
Red Bull kusi Ocona. Jest tylko jeden warunek

Podaj dalej

Szef Red Bull Racing, Christian Horner, nazwał obecną sytuację zawodową Estebana Ocona „szaloną” i przyznał, że będzie on mocnym kandydatem do Toro Rosso. Jest tylko jeden warunek – Esteban Ocon musi zostać zwolniony z juniorskiego programu Mercedesa.

Ocon prawdopodobnie opuści Force India w ciągu najbliższych tygodni, aby zrobić miejsce dla Lance’a Strolla. Niestety w Mercedesie wszystkie miejsca są już zajęte a powiązania kierowcy z niemieckim zespołem praktycznie zamykają mu drogę do innych ekip.

Jednak Horner mówi, że Francuz miałby duże szanse na miejsce w jednym z bolidów młodszego oddziału Red Bulla, gdyby jego więzi z Mercedesem zostały przerwane.

Christian Horner, szef Red Bull Racing: To szalone, że kierowca taki jak Esteban może nie znaleźć posady w przyszłym roku. Niestety na jego niekorzyść działa fakt, że jest w tej chwili mocno zależny od Mercedesa. Gdyby został zwolniony ze swojej umowy z nimi, byłby oczywistym kandydatem do Toro Rosso. Nie możemy inwestować w młodego człowieka związanego z jednym z naszych największych przeciwników. Podejrzewam, że gdyby role się odwróciły, Mercedes zrobiłby dokładnie tak samo.

Szef ekipy z Brackley, Toto Wolff powiedział ostatnio, że jest gotowy zrobić wszystko, aby pomóc Oconowi w pozostaniu w F1. W mediach społecznościowych 22-latek przyznał się do ciężkiej sytuacji, ale oświadczył, że jest bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, aby odnieść sukces.

Esteban Ocon: Jak wiecie, moja kariera nigdy nie układała się łatwo. Ale mogę wam obiecać, że w tym momencie się nie poddam. Moi dawni rywale trafili do najlepszych ekip i to dodatkowo mnie motywuje. Marzę o F1, trenuję F1, gram w F1, oddycham F1, śnię o F1. Urodziłem się po to, aby się ścigać. Moim jedynym celem w życiu jest zostanie mistrzem świata. Nic tego nie zmieni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News