Rallye Monte-Carlo Historique dla załogi 50-letniego Renault 8. Polacy dojechali do Monako

Michel Badosa i Mogens Reidl w Renault 8 z 1969 r. prowadząc od startu do mety wygrali 22. edycję Rallye Monte-Carlo Historique. Metę rajdu na regularność w Monako osiągnęły wszystkie 4 polskie załogi.

Za francusko-duńskim duetem na podium sklasyfikowano włoskie załogi Alessio de Angelis/Sergio Sisti (Fiat Ritmo 60) oraz Massimo Canella/Nicolas Arena (Lancia Fulvia coupe 1.3S). Na dwa odcinki przed końcem znakomite 7. miejsce zajmowali Jacek Miller i Maciej Orzechowski (Fiat X1/9). Niestety na ostatnich nocnych odcinkach (z przełączą Col de Turini) wrocławski kierowca spadł o 10 lokat. Jednak 17. miejsce i tak jest najlepszym polskim wynikiem w tym roku.

Jadący na sensacyjnym, drugim miejscu po trzech odcinkach Stanisław i Andrzej Postawkowie (Zastava 101 Special) po problemach technicznych zdołali ukończyć rajd na 21. miejscu. Nocne, wtorkowe etapy nie ułożyły się także po myśli Piotra Cisowskiego, jadącego z córką Natalią Cisowską. Załoga Polskiego Fiata 125p po 13 z 15 testów regularności widniała na 11. lokacie, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 46. pozycji.

Metę w Monako osiągnęła także w pełni kobieca załoga. Ewa Galińska-Postawka i Anna Postawka (Polski Fiat 125p) ukończyły zmagania 179. miejscu. Do stolicy księstwa dotarło łącznie 238 załóg.