Rally Lubeník: Grzyb i Browiński samodzielnymi liderami mistrzostw Słowacji

Rally Lubeník: Grzyb i Browiński samodzielnymi liderami mistrzostw Słowacji

31 interakcji
Rally Lubeník: Grzyb i Browiński samodzielnymi liderami mistrzostw Słowacji

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb i Bogusław Browiński w Škodzie Fabii R5 wygrali czwartą rundę mistrzostw Słowacji, Rally Lubeník i zostali samodzielnymi liderami cyklu. Rzeszowianin wygrał 6 z 10 edycji rajdu, po raz pierwszy z obecnym pilotem.

Kluczowy dla losów imprezy był piątkowy etap z 3-krotnym przejazdem 15,75-kilometrowego odcinka Veľké Peklo. Grzyb i Browiński rozpoczęli od najlepszego czasu, pokonując głównych konkurentów Martina Kočiego i Radovana Moznera Jr. o 3,5 sekundy. Na drugim przejeździe załoga Škoda Slovakia Motorsport złapała kapcia, co pozwoliło polskim liderom na wypracowanie 42-sekundowej przewagi. Ostatni przejazd Veľkégo Pekla padł łupem Kočiego, ale pokonał Grzyba tylko o 0,4 sekundy.

Dziś Koči i Mozner Jr. wygrali komplet 6 odcinków specjalnych, ale Grzyb z Browińskim w pełni kontrolowali sytuację, oddając rywalom od kilku dziesiątych do nie więcej niż 3 sekund. W efekcie poslak załoga Rufa Sport triumfowała z przewagą 32,6 sekundy. Dzięki temu na dwie rundy przed końcem mistrzostw Słowacji posiadają 5 punktów przewagi nad ekipą Škody Slovakia Motorsport, z którą remisowali przed imprezą w kraju bańskobystrzyckim. Podium rajdu złożonego z załóg Fabii R5 skompletowali Tomáš Ondrej i Jakub Slovák.

Wiesław Ingram i Krzysztof Janik jadący Subaru Imprezą zajęli 4. miejsce w klasie 3 ze stratą niespełna minuty do podium kategorii. Tomasz Wróblewski i Michał Poradzisz (Peugeot 208 R2) finiszowali na trzecim miejscu w klasie 6.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News