Rajdowy mistrz Polski na wysokim stanowisku w PZM. Rodzinna profesja?

Dwukrotny rajdowy mistrz Polski, Grzegorz Grzyb został wczoraj wybrany prezesem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu.

Rajdowy mistrz Polski na wysokim stanowisku w PZM. Rodzinna profesja?
Podaj dalej

Kierowca z Rzeszowa uzyskał poparcie 35 z 49 obecnych delegatów. Kandydaturę zwycięzcy 9 rund RSMP wysunął Automobilklub Ziemi Kłodzkiej (organizator m.in. Rajdu Dolnośląskiego). Po głosowaniu w klubie Creator przy ul. Szybowcowej 23 z kierowania PZM Wrocław ustępuje Bogusław Piątek.

Tym samym rodzina Grzybów stoi na czele dwóch Zarządów Okręgowych PZM. Ojciec Grzegorza, Zdzisław Grzyb jest przesem ZO PZM w Rzeszowie oraz zrzeszonego w jego strukturach klubu Moto-Car’93.

W obecnym sezonie Grzegorz Grzyb pozostaje czynnym kierowcą rajdowym. Wraz z zespołem Rufa Sport zaliczy kolejny sezon mistrzostw Słowacji (u naszych południowych sąsiadów wywalczył już 4 tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej). W pierwszym tegorocznym starcie wraz z Jakubem Wróblem zajęli 3. miejsce wśród załóg zgłoszonych do słowackiego czempionatu podczas czeskiego Valašská Rally. W użyciu była Skoda Fabia R5. W dalszej części sezonu planowana jest przesiadka do Volkswagena Polo R5.

Przeczytaj również