Rajd Wielkiej Brytanii: WRC 2 to za mało dla Rovanpery, dobra jazda Pieniążka

Rajd Wielkiej Brytanii: WRC 2 to za mało dla Rovanpery, dobra jazda Pieniążka

26 interakcji
Rajd Wielkiej Brytanii: WRC 2 to za mało dla Rovanpery, dobra jazda Pieniążka

Podaj dalej

Kalle Rovanpera zdemolował swoich rywali w cyklu WRC 2 pierwszego pełnego dnia Rajdu Wielkiej Brytanii, rozbudowując swoją przewagę nad drugim Pontusem Tidemandem do 58,6 sekundy. Łukasz Pieniążek kończy dzisiejszą rywalizację na 7. miejscu.

Młodziutki Rovanpera za kierownicą Skody Fabii R5 wygrał 7 z 8 rozegranych dziś odcinków specjalnych, oddając Pontusowi Tidemandowi tylko 1,63-kilometrowy OS 5 Slate Mountain 1.

Tam też swój najlepszy wynik zanotował dziś Łukasz Pieniążek. Polak w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach (zaczęło mocno lać i zrobiło się ciemno jak w nocy) zanotował drugi rezultat.

Kierowca z Częstochowy pilotowany przez Przemysława Mazura zakończył piątkową rywalizację w mokrym i śliskim Rajdzie Wielkiej Brytanii dokładnie w połowie stawki WRC 2 – na wysokim 7. miejscu.

Ciekawie zapowiada się walka o drugie miejsce, bo jeśli Rovanpera nie popełni żadnego błędu, nikt nie będzie w stanie zagrozić mu na sobotnich i niedzielnych odcinkach specjalnych.

Na trzecim miejscu podróżuje Gus Greensmith, a jego strata do Tidemanda wynosi zaledwie 7,7 sekundy. Na 4. miejscu widnieją nazwiska fabrycznej załogi Citroena, a więc Stephane’a Lefebvre i Gabina Moreau. Piątkę zamknął Jari Huttunen, a 23,7 sekundy przed Łukaszem Pieniążkiem dzień zakończył Pierre-Louis Loubet.

Za jedynym Polakiem w stawce Rajdu Wielkiej Brytanii sklasyfikowano Ole Christiana Veibiego (strata Norwega wynosi 31,2 sekundy) oraz pochodzącego z Boliwii Marco Bulacię Wilkinsona. Top 10 WRC2 zamyka Simone Tempestini.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News