Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak nowym liderem, ciasno w czołówce

Ott Tanak wyprzedza na pierwszym dzisiejszym odcinku specjalnym Rajdu Wielkiej Brytanii Elfyna Evansa i obejmuje prowadzenie w 11. rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Estończyk ma obecnie przewagę w postaci 0,9 sekundy nad drugim Sebastienem Ogierem.

Rajd Wielkiej Brytanii: Tanak nowym liderem, ciasno w czołówce
Podaj dalej

Francuz dzisiejszą pierwszą próbę liczącą 7,67 kilometra ukończył z trzecim czasem i 1,1-sekundową stratą do kierowcy Toyoty Yaris WRC. – Jest bardzo ciasno, więc to chyba nie najgorsze rozpoczęcie dnia – mówił na mecie Ogier. – Jest bardzo ślisko, myślę, że kolejny odcinek będzie bardzo trudny i ważny – zapowiedział.

Z identycznym czasem na mecie Clocaenog 1 pojawił się prowadzący Citroena C3 WRC Mads Ostberg. Norweg był szybszy o 0,8 sekundy od piątego Thierry’ego Neuvilla, który również narzekał na problemy ze znalezieniem przyczepności.

Kolejnymi kierowcami na mecie okazali się Jari-Matti Latvala oraz Andreas Mikkelsen. Norweski zawodnik Hyundaia tak podsumował dzisiejsze rozpoczęcie rywalizacji: – Było okej. Popełniłem dwa lub trzy błędy. Jest ślisko, co w niektórych miejscach było sporym zaskoczeniem. Cisnęliśmy dość mocno, choć wydaje się, że wszyscy inni zrobili dokładnie to samo.

 Czołową dziesiątkę WRC uzupełnili Hayden Paddon, Teemu Suninen oraz Esapekka Lappi.

Przeczytaj również