Rajd Warmiński: Pięć samochodów R5 w klasie Gość

Rajd Warmiński: Pięć samochodów R5 w klasie Gość

7 interakcji
Rajd Warmiński: Pięć samochodów R5 w klasie Gość

Podaj dalej

Po Łukaszu Pieniążku i Przemysławie Mazurze poznaliśmy kolejne załogi, które w ramach przygotowań do Rajdu Polski wystartują w niedzielnym 21. Rajdzie Warmińskim. Swój start zapowiedzieli m. in. juniorzy Peugeot Rally Academy – Laurent Pellier i Geoffrey Combe.

W klasie Gość na liście zgłoszeń znalazło się aż pięć samochodów klasy R5. Na olsztyńskich szutrach do Rajdu Polski przygotowywać się będą Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Skoda Fabia R5), Łukasz Byśkiniewicz i Bartłomiej Boba (Hyundai i20 R5), Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta R5), Laurent Pellier i Geoffrey Combe (Peugeot 208 T16) oraz Szymon Ruta i Kamil Heller (Skoda Fabia R5).

Łukasz Pieniążek: – Pomysł na start w Rajdzie Warmińskim zrodził się właściwie w ostatniej chwili. Postanowiliśmy wziąć w nim udział w ramach przygotowań przed Rajdem Polski, aby sprawdzić nasze tempo na polskich szutrach w bojowych warunkach. Na pewno nie będziemy zdejmować nogi z gazu i powalczymy o zwycięstwo. Nasz ostatni start miał miejsce na asfalcie, więc tym bardziej cieszę się, że zrobimy trochę kilometrów na szutrze przed naszym docelowym startem, jakim jest oczywiście Rajd Polski. To dla nas bardzo ważna impreza, nie tyle w kontekście punktów i mistrzostw, bo zaliczana jest do cyklu, w którym nie startujemy na co dzień. Impreza w Mikołajkach będzie dla nas ważna z punktu widzenia polskiego kibica, chcemy się pokazać z dobrej strony i wyjść do wszystkich, którzy wspierają nas przez cały sezon. Niestety nie mamy na to zbyt wielu okazji w trakcie sezonu. Ponadto, ominęliśmy pewien etap rozwoju w Polsce, więc zbliżający się start będzie dla nas świetną okazją do sprawdzenia jak wyglądamy na tle polskiej czołówki i czy idziemy w dobrym kierunku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News