Rajd Turcji: Ogier liderem przed niedzielą. Kajto w dziesiątce

Rajd Turcji: Ogier liderem przed niedzielą. Kajto w dziesiątce

18 interakcji
EEbQ4sWXkAEL2JH

Podaj dalej

Esapekka Lappi wygrał ostatni sobotni oes Rajdu Turcji 2019. Fin wyprzedził drugiego Thierry’ego Neuville’a o 1,4 sekundy. Lider rajdu, Sebastien Ogier był trzeci z stratą 3,1 sekundy do załogi Hyundaia.

Problemy na odcinku miał Kris Meeke.  Brytyjczyk wypadł na chwilę z trasy oesu, ale na szczęście udało mu się dokończyć próbę. Strata kierowcy Toyoty wyniosła jednak aż 35,4 sekundy do zwycięzcy.

Cały czas rewelacyjnie jadą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polska załoga pewnie lideruje w WRC 2 i RC2.

Po sobocie w Rajdzie Turcji 2019 prowadzą kierowcy Citroena: Sebastien Ogier ma zaledwie 0,2 sekundy przewagi nad drugim Esapekką Lappim. Trzeci Andreas Mikkelsen traci do tego duetu 77 sekund.

Szanse na podium wciąż ma Teemu Suninen. Kierowca Forda Fiesty WRC będzie jutro gonił Andreasa Mikkelsena. Jego strata do Norwega aktualnie wynosi niecałe dziesięć sekund. Piąty jest Dani Sordo, który nie ma już większych szans na poprawę swojej pozycji. Hiszpana od Suninena dzieli niecała minuta.

Sebastien Ogier: To był dla nas bardzo dobry dzień. Na szczęście obyło się bez kłopotów, złapaliśmy też dobry rytm. Jest zdecydowanie inaczej, gdy porównamy to do tego, co działo się trzy tygodnie temu. Przyjechaliśmy tutaj z pozytywnymi wrażeniami z testów i wiedzieliśmy, że auto poradzi sobie na szutrze.

Rajd Turcji: Wyniki po 13 OS:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News