Rajd Turcji: Neuville i Mikkelsen pierwszymi liderami. Kajetanowicz prowadzi w WRC 2

Rajd Turcji: Neuville i Mikkelsen pierwszymi liderami. Kajetanowicz prowadzi w WRC 2

22 interakcje
2019TURKEY_FD_070

Podaj dalej

Jedenasta runda Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczęła się od przejazdu przez superoes Turkey Full Speed. Na pozycji liderów po czwartku znajdują się ex-aequo Thierry Neuville oraz Andreas Mikkelsen.

OS1 Turkey Full Speed to nic innego jak króciutki, miejski superoes z kilkoma beczkami, rondami i szykanami, przeprowadzony po śliskim asfalcie otoczonym wysokimi krawężnikami. Chodziło tutaj tylko o to, żeby dostarczyć kibicom rozrywki i nie popełnić jakiegoś głupiego błędu.

Zwycięski czas na tej próbie to 2:02,6. Z takim właśnie wynikiem oes ukończyli Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen i to właśnie dwójka przyjaciół z Hyundaia przewodzi teraz rajdowi. Na trzeciej pozycji uplasował się wracający do Forda Fiesty WRC Pontus Tidemand, który do zwycięzców stracił 1,6 s.

Tuż za pierwszą trójką znalazł się Sebastien Ogier, dalej mieliśmy Krisa Meeke’a, Esapekkę Lappiego, siódmy był lider mistrzostw świata Ott Tanak, który pokonał zwycięzcę w klasie WRC 2 Pro Kalle Rovanperę o zaledwie 0,1 s.

Na prowadzeniu w WRC 2 po przejeździe czołówki znajduje się Kajetan Kajetanowicz. Polski as w Skodzie Fabii R5 pokonał o 0,8 s drugiego Fabio Andolfiego i o 4,2 s trzeciego Henninga Solberga.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News