Rajd Turcji: Lappi odjeżdża Ogierowi

Rajd Turcji: Lappi odjeżdża Ogierowi

24 interakcje

Podaj dalej

Esapekka Lappi wygrał ostatni oes pierwszej sobotniej pętli Rajdu Turcji 2019. Fin wyprzedził drugiego Thierry’ego Neuville’a o 3,8 sekundy. Dziesiąte miejsce zajmują liderzy WRC 2: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Trzeci Andreas Mikkelsen stracił do Belga 0,3 sekundy. Czwarte miejsce zajął Jari-Matti Latvala z stratą 7,7 sekundy do Lappiego. Wicelider rajdu – Sebastien Ogier zajął piątą lokatę na oesie z stratą 7,8 sekundy do swojego zespołowego kolegi.

Pecha miał Ott Tanak. Lider klasyfikacji generalnej nie wystartował do dziewiątego odcinka specjalnego. Estońska załoga stanęła na dojazdówce i próbowała ruszyć na oes lecz z powodów technicznych nie udało się wystartować.

Dzięki zwycięstwu na dziesiątym odcinku na czele rajdu pozostaje Esapekka Lappi, który ma teraz dziesięć sekund przewagi nad Sebastienem Ogierem. Trzeci Andreas Mikkelsen traci do aktualnego Mistrza Świata niemal minutę. Czwarty jest Teemu Suninen, a czołową piątkę rajdu zamyka Dani Sordo.

Esapekka Lappi: To był bezproblemowy poranek. Mamy dobre tempo. Na pierwszym odcinku nie mogłem równać się z Sebem, który bardzo dobrze wykorzystał opony. Na pewno czujemy się pewnie na szutrze, ale mamy wiele do zrobienia na asfalcie. Nadal czeka nas sporo pracy. To jeszcze nie koniec.

Druga sobotnia pętla Rajdu Turcji rozpocznie się o godzinie 12:45 czasu polskiego.

Rajd Turcji: Wyniki po 10 OS:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News