Rajd Szwecji: Nordycka walka o zwycięstwo w RC2. Przed nami wielkie emocje

Rajd Szwecji: Nordycka walka o zwycięstwo w RC2. Przed nami wielkie emocje

8 interakcji

Podaj dalej

Również zawodnicy kategorii towarzyszących mają już za sobą drugi pełny dzień zmagań w Rajdzie Szwecji. W klasie RC2 najlepszy jest Ole Christian Veiby, jednak blisko niego jest Jari Huttunen. WRC 2 Pro to wciąż dominacja Madsa Ostberga.

Wśród samochodów R5 niewiele się dzisiaj zmieniało. Liderzy poszczególnych kategorii są wciąż tacy sami. Nasze podsumowanie rozpocznijmy od kategorii WRC 2 Pro. Aż siedem odcinków specjalnych wygrał dzisiaj Kalle Rovanpera, raz takiego zaszczytu dostąpił Eerik Pietarinen. Zdecydowanym liderem w dalszym ciągu jest jednak Mads Ostberg.

Norweg jedzie przede wszystkim bezbłędnie i jego C3 R5 działa bez zarzutu. Dzięki temu jego prowadzenie wynosi już ponad trzy minuty. Drugie miejsce zajmuje teraz Kalle Rovanpera, trzecie Gus Greensmith. Bez większych problemów podróżowali dziś Łukasz Pieniążek i Kamil Heller. Im raz udało się nawet wbić na oesowe podium w WRC 2 Pro.

Załogi klasy WRC 2 Pro w dalszym ciągu wypadają jednak dosyć słabo w kategorii RC2, zrzeszającej wszystkie samochody R5 biorące udział w rajdzie. Tam w dalszym ciągu dominują zawodnicy klasy WRC 2. W teorii powinno być odwrotnie i to kierowcy fabryczni powinni radzić sobie lepiej. Jak widzimy, fabryczne wsparcie to jednak nie wszystko i „prywaciarze” po prostu są na razie szybsi.

W trakcie całego dnia zawodnik klasy WRC 2 Pro zdołał wygrać tylko jeden oes w RC2, był nim Kalle Rovanpera. W pozostałych przypadkach „prywaciarze” robią co im się podoba i na zakończenie drugiego pełnego dnia rajdu w WRC 2 oraz RC2 prowadzi Ole Christian Veiby. Zaledwie 12,0 s traci do niego drugi Jari Huttunen, zaś trzeci ze stratą ponad półtorej minuty jest Emil Lindholm. Dopiero za nimi jest liderujący w WRC 2 Pro Ostberg.

W Junior WRC trwa rzeź faworytów. Wczoraj szanse na zwycięstwo stracili Martin Sesks i Ken Torn, dzisiaj podobny los spotkał Dennisa Radstroma i Juliusa Tannerta. To sprawiło, że zdecydowane prowadzenie wśród juniorów ma teraz Tom Kristensson. Drugie miejsce ze stratą ponad minuty i 40 sekund zajmuje Estończyk Roland Poom. Trzeci Jan Solans jest już z tyłu o niemal cztery minuty.

WRC 2 Pro po OS16:

RC2 (wszystkie samochody R5) po OS 16:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News