Rajd Szwecji: Evans dyktuje tempo. M-Sport Ford rządzi w lasach Varmland

Rajd Szwecji: Evans dyktuje tempo. M-Sport Ford rządzi w lasach Varmland

26 interakcji

Podaj dalej

Przedostatnią dzisiejszą próbą był OS7 Röjden 2. Tym razem w niezwykle wymagających warunkach w lasach regionu Varmland najlepiej poradzili sobie Elfyn Evans i Scott Martin. Liderami wciąż są Teemu Suninen i Marko Salminen.

To już nie jest rajd po śniegu, to rajd szutrowy – takich słów na mecie OS7 Röjden 2 użył Thierry Neuville. Belg po wypadku Sebastiena Ogiera otwiera trasę. To w połączeniu z brakującymi elementami aerodynamiki sprawia, że Neuville po prostu będzie chciał dojechać dziś do mety etapu bez kolejnych przygód.

Tym razem w czołówce obyło się bez większych problemów. Walkę o oesowe zwycięstwo stoczyli ci, którzy dominują w popołudniowej pętli, a więc Teemu Suninen, Elfyn Evans, Jari-Matti Latvala oraz Sebastien Loeb. Najlepszym po raz kolejny był Evans. To oznacza, że w drugiej dzisiejszej pętli próby wygrywają tylko kierowcy M-Sport Forda.

4,4 s do Walijczyka stracili ex-aequo drudzy Loeb i Latvala, 5,1 s stracił zaś zespołowy kolega Evansa, Suninen. Młody Fin wciąż jest liderem Rajdu Szwecji. Pierwszą trójkę kompletują Jari-Matti Latvala i Ott Tanak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News