Rajd Świdnicki: Marczyk kontynuuje passę. Skoda najlepsza na słynnej próbie

Drugim odcinkiem specjalnym tegorocznego Rajdu Świdnickiego-Krause była słynna próba Rościszów – Walim. Również i tam najlepszym czasem popisali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Rajd Świdnicki: Marczyk kontynuuje passę. Skoda najlepsza na słynnej próbie
Podaj dalej

OS2 Rościszów – Walim to test znany chyba wszystkim kibicom i zawodnikom w Polsce, przez wielu uważany za najsłynniejszy jeśli chodzi o RSMP. Zabawa rozpoczyna się w Rościszowie, następuje ostre wspinanie ciasnymi zakrętami, aż znajdujemy się na przełęczy walimskiej, skąd czeka nas spadanie do Walimia, przez słynne patelnie przy pomniku Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Oes legenda.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk znów nie mieli sobie równych. Załoga zespołu Skoda Polska Motorsport wygrała drugi odcinek nowego sezonu i powiększyła swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu do ponad 6 sekund.

fot. Marek Bogutyn

Zarówno na oesie, jak i w klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmują Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń. Załoga w Fieście R5 na próbie Rościszów – Walim straciła do Marczyka 1,1 s. Podium na oesie skompletowali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Tomka Kasperczyka i Łukasza Byśkiniewicza.

fot. Maciej Niechwiadowicz

W Open 4WD po raz kolejny odcinkowe zwycięstwo powędrowało do Jakuba Brzezińskiego. „Colin” o 2,7 s pokonał drugiego Piotra Parysa Juniora i o 13,1 s trzeciego Huberta Maja – wszyscy ci zawodnicy prezentują się nam w Fiestach Proto.

Przeczytaj również