Rajd Świdnicki: Autostrada do wygranej dla zespołu Skoda Polska Motorsport

Rajd Świdnicki: Autostrada do wygranej dla zespołu Skoda Polska Motorsport

20 interakcji

Podaj dalej

Przedostatnim odcinkiem specjalnym Rajdu Świdnickiego-Krause była próba Wolibórz – Jodłownik. Na nieco ponad 8 kilometrach najlepszym wynikiem popisali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Na poprzednim przejeździe OS Wolibórz – Jodłownik oglądaliśmy potężnego dzwona załogi Zbigniew Gabryś/Artur Natkaniec. Tym razem na szczęście takiej dramaturgii już nie było i na tym bardzo szybkim oesie rywalizacja przebiegała w miarę spokojnie.

fot. Marcin Kudas

Siódme odcinkowe zwycięstwo w nowym sezonie RSMP padło łupem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Załoga zespołu Skoda Polska Motorsport pokonała o 2,3 s drugich Marcina Słobodziana i Kamila Kozdronia i o 2,8 s trzecich Łukasza Byśkiniewicza i Zbyszka Cieślara.

fot. Tomasz Macherzyński

W klasyfikacji generalnej Marczyk zgromadził już przewagę w wysokości 11,9 s nad drugim Słobodzianem. Zdecydowanie dalej, bo 28,7 s za kierowcą Skody jest Kasperczyk. W pierwszej piątce mamy jeszcze Byśkiniewicza i Płachytkę. Do końca rajdu pozostał tylko Power Stage OS9 Walim(x1) – Zagórze 2.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News