Rajd Stomil wraca z gwiazdami RSMP. Są dwa auta R5

Rajd Stomil wraca z gwiazdami RSMP. Są dwa auta R5

23 interakcje

Podaj dalej

Po 39 latach na sportowej mapie Polski znów pojawia się Rajd Stomil – tym razem jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia w dniach 4-5 sierpnia. Termin przypadający na tydzień przed Rajdem Rzeszowskim skłonił do startu kilka załóg z mistrzostw Polski.

Na szczycie listy w klasie Gość widnieje załoga Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5). Forda Fiestę R5 zaprezentują Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Do Pilzna w powiecie dębickim wybiera się także aktualnie trzecia załoga klasy Open N, Damian Łata i Michał Trela w Fordzie Fiesta Proto.

Zespół Go+ Cars Atlas Ward wysyła na Podkarpacie 3 samochody. Audi Quattro dla Grzegorza Olchawskiego i Łukasz Wrońskiego oraz Citroeny DS3 R3T dla załóg Tomasz Zbroja/Jakub Wróbel i Marcin Babraj/Michał Majewski (klasa RO 0 R). Robert Mąsior, który sezon rozpoczął od Rajdu Śląska zapowiedział Peugeota 208 R2, podobnie jak jak Łukasz Lewandowski. Z tras RSMP zobaczymy jeszcze historycznego Opla Astrę GSi Adama Sidora i Jakuba Kaszuby.

W rajdzie okręgowym o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczą załogi Krzysztof Stańdo/Krzysztof Grzesik (Renault Clio), Robert Długopolski/Paweł Piczak (Honda Civic Type R), Grzegorz Cimbor/Marcin Borycki (Honda Civic Vti). Filip Hałka i Mariusz Panek samotnie powalczą Citroenem C2 w RO Open 2WD.

W sobotnim programie zawodów widnieje odcinek Jaworze – Gębiczyna o długości 4 kilometrów. W niedzielę odbędą się 3 pętle z próbami Gołęczyna – Dobrków (4 km) i Zagórze – Zwiernik (7,3 km).

W ramach Super KJS przyjęto 36 załóg.

7. Rajd Stomil – lista zgłoszeń RO
7. Rajd Stomil – lista zgłoszeń SKJS

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News