Rajd Śląska: Damian Kostka wygrywa i znów jest liderem RSMŚl

Damian Kostka i Mateusz Martynek po inaugurującym sezon Rajdzie Baborowa wygrali także trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, 2. Rajd Śląska. 30-latek z Pisarzowic i 32-latek z Cieszyna powrócili tym samym na czoło punktacji mistrzostw.

Po zwycięskim Rajdzie Ziemi Bocheńskiej, tym razem Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka musieli zadowolić się drugim miejscem, dzięki któremu zostali wiceliderami RSMŚl. Do wygranej załogi stracili ostatecznie 8,4 sekundy. Podium imprezy złożone z załóg Hond Civic VTi uzupełnili Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski, którzy otworzyli tegoroczne konto punktowe.

Ostatni etap składał się z przejazdów odcinka Bzie, który względem RSMP został podzielony na dwie części (8 i 7,25 km). Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz wygrali 8-kilometrową część, awansując na podium. Finałowy oes zakończyli z szóstym czasem, oddając najniższy stopień podium Sordylowi i Korzeniowskiemu. Różnica wyniosła 1,2 sekundy, choć pokonany podróżował od pierwszej piątkowej próby z 10-sekundową karą za potrącenie szykany.

Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli zwycięzcy klasy 1, Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt (Honda Civic Type-R). Podobnie jak w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej triumf w Pucharze Peugeot Citroën odnieśli Łukasz Godula i Daniel Nowak (Peugeot 106 S16).

Najszybszą załogą na trasie byli zwycięzcy kategorii RO Open N, Krzysztof Pacholec z Inez Adamską w Mitsubishi Lancerze Evo X, którzy w klasie pokonali o 2 sekundy Kacpra Terlikowskiego i Marcina Grabskiego (także w Evo X).

Rajd Śląska 2018 – wyniki końcowe (czołówka RSMŚl)