Rajd Śląska: 3 sekundy różnicy między pretendentami do tytułu. Lubiak czekał blisko 13 lat

Rajd Śląska: 3 sekundy różnicy między pretendentami do tytułu. Lubiak czekał blisko 13 lat

Rajd Śląska: 3 sekundy różnicy między pretendentami do tytułu. Lubiak czekał blisko 13 lat

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) zjeżdżają na serwis do Chorzowa jako liderzy Rajdu Śląska, 6. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Liderzy punktacji na pierwszych dwóch odcinkach specjalnych roztrwonili wypracowaną wczoraj przewagę. Najszybsi na OS5 Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5) na chwilę przejęli prowadzenie, ale załoga Skoda Polska Motorsport wygrała trzy kolejne oesy, kończąc poranek z przewagą 3 sekund nad ekipą Tiger Energy Drink Rally Team.

Sensacją otwierającego sobotę OS Kiczyce był Maciej Lubiak, który w duecie z Michałem Trelą (Hyundai i20 R5) zapisali na swoje konto zwycięstwo oesowe. 43-letni kierowca nie doświadczył tego w rundzie RSMP od blisko 13 lat (ostatnio w Rajdzie Warszawskim 2006).

Zdobywca 8 podiów w mistrzostwach polski utrzymywał się w czołowej trójce do OS6, ale na kończącym pętlę OS Suszec spadł na piątą lokatę za Sylwestra Płachytkę z Jackiem Nowaczewskim (debiut w Skodzie Fabii R5) oraz załogę Orlen Team, Kacpra Wróblewskiego i Jacka Spentanego (Hyundai i20 R5). Załogi walczące o trzecią lokatę mieszczą się w zaledwie 2,4 sekundy.

Tworzący ostatnio załogę w 2005 r., Zbigniew Gabryś i Robert Hundla (Hyundai i20 R5) zajmują szóste miejsce i po pętli tracą przeszło minutę do liderów. Popołudniu P6 spróbują odbić Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 R5), którym do celu brakuje 0,9 sekundy.

Marek Nowak i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) liderują w klasie Open 4WD z zapasem 13,4 sekundy nad debiutującym w RSMP, Kubą Gregułą z Grzegorzem Dachowski (Subaru Impreza STi). Spośród załóg korzystających z aut napędzanych na jedną oś najszybsi są reprezentanci GO+ Cars – Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel (Citroen DS3 R3T). Do OS6 to miano należało do Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka (Abarth 124 Rally RGT), ale na OS7 stracili ponad 2,5 minuty.

Rajd Śląska 2019 – wyniki po OS7 (czołówka RSMP)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News