Rajd Sardynii: Suninen miażdży rywali. Niesamowite tempo Fina

Za nami dwa pierwsze odcinki piątkowej pętli Rajdu Sardynii. Niesamowitym tempem popisują się jak na razie Teemu Suninen i Jarmo Lehtinen. Załoga M-Sport Forda wygrała dwa oesy i zdecydowanie lideruje w rajdzie.

Rajd Sardynii: Suninen miażdży rywali. Niesamowite tempo Fina
Podaj dalej

O tym, że Suninen jest w gazie świadczył już OS2 Tula 1. Tam Teemu pokonał o 4,8 s swojego zespołowego kolegę Elfyna Evansa, trzeci ze stratą 6,5 s był Jari-Matti Latvala, natomiast pozostałe miejsca to już strata ponad 10 sekund. M-Sport Ford rozpoczął zatem zmagania od dubletu i widzieliśmy, że wszystko układa się po ich myśli.

Suninen nie miał zamiaru zwalniać i na OS3 Castelsardo 1. Tam w miarę blisko Teemu znalazł się inny Fin, Jari-Matti Latvala. Najbardziej doświadczony zawodnik WRC stracił zaledwie 1,7 s. Jari mówił na mecie, że czuje się dzisiaj bardzo dobrze, jednak tempo Teemu Suninena jest niesamowite.

Po trzech odcinkach specjalnych rajdu prowadzenie Suninena przekroczyło już 10 sekund, wynosi dokładnie 10,6 nad drugim Latvalą. Trzecie miejsce to kolejny z zawodników w Fordzie Fiesta WRC, czyli Elfyn Evans. Walijczyk traci do swojego zespołowego kolegi 12 sekund.

Przeczytaj również