Rajd Sardynii: Mistrz świata najszybszy przed obowiązkowym odkurzaniem

Rajd Sardynii: Mistrz świata najszybszy przed obowiązkowym odkurzaniem

31 interakcji
D8721JjXYAA9SH2

Podaj dalej

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy będą pierwszą załogą na trasie Rajdu Sardynii, okazali się najszybsi na odcinku testowym przed włoską rundą Rajdowych Mistrzostw Świata.

Francuska załoga Citroena C3 WRC rozpoczęła shakedown od uszkodzenia zawieszenia. Jednak już w drugim przejeździe przejechali 3,92-kilometrowy odcinek Olmedo w równe 3 minuty, co okazało się najlepszym rezultatem.

Ott Tanak i Martin Jarveoja (Toyota Yaris WRC) w najlepszej próbie stracili do liderów punktacji 0,9 sekundy. Trzeci najlepszy czas (+1,7 sek.) uzyskali ubiegłoroczni triumfatorzy Rally Italia Sardegna, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC).

Teemu Suninen po raz pierwszy startujący z Jarmo Lehtinenem (czterkrotny wicemistrz świata z Mikko Hirvonenem) uzyskał Fordem Fiestą WRC czwarty rezultat, razem z Krisem Meeke’em (Yaris WRC) oraz powracającym po przerwie w Portugalii, Andreasem Mikkelsenem (i20 Coupe WRC).

Zaliczający jednorazowy start Toyotą Yaris WRC, Juho Hanninen jako jedyny z czołówki pokonał odcinek testowy czterokrotnie. W ostatnim podejściu zdołał popisać się dziewiątym czasem, wyprzedzając Esapekkę Lappiego (Citroen) i Daniego Sordo (Hyundai).

W klasie RC2 Mads Ostberg nie dopuścił do dublet nowej Skody Fabia R5 Evo. Kierowca Citroena C3 R5 wbił się ze swoim rezultatem między najszybszego Kallego Rovanperę a Jana Kopeckiego. Ole Christian Veiby (VW Polo R5) i Takamoto Katsuta (Ford Fiesta R5) zremisowali w wirtualnym pojedynku załóg WRC 2. Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak tylko raz wyjechali Skodą Fabią R5 na shakedown, tradycyjnie oszczędzając auto i opony.

Właśnie wróciliśmy z odcinka testowego Rajdu Sardynii! Śledźcie nas na bieżąco także na Instagramie i Insta Stories.

Gepostet von Kajetan Kajetanowicz am Donnerstag, 13. Juni 2019

Po odcinku testowym załogi wracają do bazy rajdu w Alghero, a o 17:00 staną na starcie pierwszego odcinka specjalnego Ittiri Arena Show o długości 2 kilometrów.

Rajd Sardynii 2019 – odcinek testowy (najlepsze czasy)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News