Rajd Sardynii: Mikkelsen wycofuje się i powoduje pożar. Suninen najlepszy

Rajd Sardynii: Mikkelsen wycofuje się i powoduje pożar. Suninen najlepszy

7 interakcji
Rajd Sardynii: Mikkelsen wycofuje się i powoduje pożar. Suninen najlepszy

Podaj dalej

Oglądając obrazki z OS7 Castelsardo 2 mogliśmy zastanawiać się, czy to wciąż ta sama wyspa, na której byliśmy przed chwilą? W pięknym słońcu i kurzu najlepszymi byli Teemu Suninen i Mikko Markkula z M-Sport Forda.

OS7 Castelsardo 2 przywitał nas kapitalną pogodą. To był dosyć dziwny widok, bo przy okazji poprzedniego oesu nad Sardynią mieliśmy ciemne chmury, ulewny deszcz i drogi pełne błota i stojącej wody. Nagle przy obrazkach z siódmej rundy WRC pojawiło się piękne słońce, a na drodze mieliśmy już typowy sardyński piach i uwaga… po raz pierwszy tego weekendu widzieliśmy wystrzeliwany w górę kurz, który nawet utrzymywał się w powietrzu!

Niestety, z rywalizacji wycofał się Andreas Mikkelsen. Norweg już na poprzedniej próbie miał wyraźne problemy ze skrzynią biegów. Teraz przy okazji jednego z nawrotów skrzynia najwyraźniej całkowicie już wyzionęła ducha. Samochód Mikkelsena osuwał się w bezpieczne miejsce, aż gorący wydech dotknął plastikowej otoczki słomianego balotu. Ten w konsekwencji stanął w płomieniach, jednak obecni na miejscu marshalle ugasili go z pomocą gaśnic.

Pierwsze oesowe zwycięstwo w trakcie tego weekendu zaliczyli Teemu Suninen i Mikko Markkula. Finowie pokonali o 1,9 s. swoich zespołowych kolegów i liderów rajdu, Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię. Odcinkowe podium uzupełnili Thierry Neuville oraz Nicolas Gilsoul. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Ogier, drugi po wycofaniu Mikkelsena jest Neuville, trzeci Tanak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News