Rajd Rzeszowski: Grzegorz Grzyb wygrywa. Milowy krok do tytułu Miko Marczyka

Rajd Rzeszowski: Grzegorz Grzyb wygrywa. Milowy krok do tytułu Miko Marczyka

36 interakcji
Zdjęcie 08.08.2019, 19 26 59

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb i Robert Hundla zwyciężyli w 28. Rajdzie Rzeszowskim, 5. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Mikołaja Marczyka oraz Bryana Bouffiera.

Po przerwie na serwis zawodnicy startujący w Rajdzie Rzeszowskim wrócili do rywalizacji na OS10 Pstrągowa 2. Zdecydowanie najlepszym wynikiem popisał się na nim Bryan Bouffier. Kierowca Hyundaia i20 R5 w pierwszej pętli dachował i stracił szanse na zwycięstwo, ale najwyraźniej nie miał zamiaru odpuszczać.

Drugą pozycję 8,8 s za Bouffierem zajął Mikołaj Marczyk. Reprezentant zespołu Skoda Polska Motorsport i wicelider rajdu pokonał zaś o 3,1 s lidera imprezy, Grzegorza Grzyba, który na odcinku Pstrągowa zajął czwartą pozycję. Niestety, z rywalizacji na najdłuższym oesie rajdu odpadł Marcin Słobodzian, który podczas przerwy na serwis zajmował 3. miejsce w swoim debiucie w Skodzie Fabii R5.

Wtedy do końca emocji pozostał już tylko Power Stage, OS11 Zagorzyce 2. Tam najlepszy był znów Bryan Bouffier, który zapisze na swoje konto dodatkowe pięć oczek. Punkty za Power Stage zdobyli także kolejno Grzegorz Grzyb, Tomasz Kasperczyk, Mikołaj Marczyk oraz Sylwester Płachytka. Takie rozstrzygnięcia mogły oznaczać tylko jedno – Grzyb wygrywa 28. Rajd Rzeszowski, a podium kompletują Mikołaj Marczyk oraz Bryan Bouffier.

Po pięciu rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2019 zdecydowanym liderem w punktacji jest Mikołaj Marczyk. Reprezentant polskiego zespołu Skody zgromadził już 148 punktów. Drugie miejsce utrzymuje Tomasz Kasperczyk, trzeci jest Łukasz Habaj.

Czołówka Rajdu Rzeszowskiego:

Pierwsza trójka punktacji RSMP po Rajdzie Rzeszowskim:

1. Mikołaj Marczyk 148 punktów
2. Tomasz Kasperczyk 112 punktów
3. Łukasz Habaj 55 punktów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News