Rajd Portugalii: Pewny i spokojny Tanak powiększa prowadzenie. Suninen traci hamulce

Po sześciu odcinkach specjalnych Rajdu Portugalii na prowadzeniu wciąż znajdują się Ott Tanak i Martin Jarveoja. Estońska para jedzie pewnie i spokojnie i jej przewaga nad kolejnym duetem wynosi już 15,2 s.

Rajd Portugalii: Pewny i spokojny Tanak powiększa prowadzenie. Suninen traci hamulce
Podaj dalej

Po niezwykle dramatycznej końcówce pierwszej dzisiejszej pętli zawodnicy wrócili do rywalizacji na  OS4 Lousã 2. Znakomity czas wykręcił tam Dani Sordo. Hiszpan tym samym pokazał do czego jest zdolny i co mógłby osiągnąć w tej imprezie gdyby nie problemy techniczne na trzeciej próbie.

W pierwszej czwórce na OS4 mieliśmy dwóch zawodników M-Sport Forda. Drugi był Teemu Suninen, zaś Elfyn Evans zajął miejsce czwarte. Tym samym potwierdzają się nasze słowa sprzed rajdu, kiedy to zaznaczaliśmy, że w okolicach Matosinhos reprezentanci ekipy z Dovenby czują się wyjątkowo dobrze.

Kolejne potwierdzenie tej tezy dostaliśmy już na OS5 Góis 2. Tam Suninen nie miał już sobie równych. Fin pokonał o 0,6 s drugiego Sebastiena Ogiera i o 2,3 s trzeciego Otta Tanaka i dzięki świetnej dyspozycji wyprzedził Krisa Meeke’a i awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ostatnią piątkową próbą z prawdziwego zdarzenia był OS6 Arganil 2. Tam niestety Suninena spotkały już problemy. Kiedy wszystko układało się już tak dobrze, Finowi nagle skończyły się hamulce. Teemu starał się wyhamowywać samochód techniką scandinavian flick. Oczywiście nie było mowy o szybkiej jeździe. Suninen stracił tutaj niemal minutę do zwycięzcy oesu, Thierry’ego Neuville’a.

Po sześciu oesach liderem jest Tanak. Drugi Latvala traci do niego 15,2 s, zaś trzecie miejsce ze stratą 21,7 s zajmuje Kris Meeke. Do końca dnia pozostał OS7 SSS Lousada – krótki superoes na torze. Ten rozpocznie się o godzinie 20.03 czasu polskiego.

Przeczytaj również