Rajd Polski: Znamy pierwsze rozstrzygnięcia, czekamy na Brzezińskiego

Czołówka mistrzostw Europy ma już za sobą OS15 Baranowo 2. Na rozdanie tytułu musimy poczekać, aż Jakub Colin Brzeziński dojedzie do mety. Przeanalizujmy tę sytuację na spokojnie.

Rajd Polski: Znamy pierwsze rozstrzygnięcia, czekamy na Brzezińskiego
Podaj dalej

Zwycięzcami Rajdu Polski w RSMP są Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Załoga Skoda Polska Motorsport pokonała o 6,6 s drugich Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego i o 11,4 s trzecich Grzegorza Grzyba i Jakuba Wróbla. Dodajemy szybko punkty i w tym momencie sytuacja w mistrzostwach Polski wygląda następująco:

  1. Grzegorz Grzyb – 151 punktów (118 + 30 za rajd + 3 za PS)
  2. Mikołaj Marczyk – 150 punktów (96 + 50 za rajd + 4 za PS)
  3. Jakub Brzeziński – 146 punktów

Kwestia wygląda zatem następująco – jeśli Jakub Brzeziński wygra Power Stage, to on zostanie nowym mistrzem Polski. Jeśli Colin ukończy na 2. miejscu, za Habajem, to również on jest mistrzem. Jeśli Brzeziński będzie 3., za Marczykiem, ale przed Grzybem, to mistrzem jest Miko Marczyk. Jeśli zaś Colin będzie za Grzybem, to mistrzem Polski będzie właśnie Rzeszowianin.

W ERC Rajd Polski padł łupem Nikołaja Griazina i Jarosława Fiedorowa. Drugie miejsce zajęli Jari Huttunen i Antti Linnaketo, trzeci są Chris Ingram i Ross Whittock.

Przeczytaj również