Rajd Polski: Rosjanie kontra Pieniążek – zapowiedź układu sił?

Na nami dwa pierwsze przejazdy odcinka testowego przed Rajdem Polski. W obu przypadkach na szczycie tabeli z wynikami byli Rosjanie, jednak polscy kibice nie mają powodów do obaw, bo zawodnicy z orzełkiem na piersi trzymają się blisko czołówki.

Rajd Polski: Rosjanie kontra Pieniążek – zapowiedź układu sił?
Podaj dalej

Podczas pierwszego przejazdu próby Tałty najlepszym czasem popisał się Nikołaj Griazin. Na oesie o długości nieco ponad 3 kilometrów drugie miejsce ze stratą 0,1 s zajął Aleksiej Łukjaniuk, z kolei trzeci był Łukasz Pieniążek, który stracił 0,2 s. Warto dodać, że tuż za nimi uplasował się zwycięzca Rally Elektrenai wśród zawodników zgłoszonych do RSMP, Mikołaj Marczyk. Jego strata wynosiła zaledwie 0,6 s, podczas kiedy kolejni zawodnicy stracili już prawie 2 sekundy.

Podczas drugiego przejazdu próby Tałty najlepszy był już Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin jest w ten weekend w dosyć komfortowej sytuacji, bo podczas nieobecności Bruno Magalhaesa jest już bardzo blisko przypieczętowania mistrzowskiego tytułu. Bardzo niewiele po raz kolejny stracili do niego drugi Łukasz Pieniążek i trzeci Nikołaj Griazin. W czołówce nie zabrakło również miejsca dla Mikołaja Marczyka, który był czwarty, a pierwszą szóstkę zamknął jeszcze inny Polak, Łukasz Habaj.

Odcinek kwalifikacyjny przed Rajdem Polski powinien rozpocząć się w okolicach godziny 10:00. Na podstawie jego rezultatów zawodnicy wybiorą sobie pozycje startowe do pierwszego etapu imprezy.

fot. Kaja Wróblewska

Przeczytaj również