Rajd Polski: Pętla pod dyktando Łukjaniuka. Polacy wciąż w czołówce

Rajd Polski: Pętla pod dyktando Łukjaniuka. Polacy wciąż w czołówce

18 interakcji
AUTO – ERC RALLY POLAND – 2019

Podaj dalej

Za nami trzy odcinki specjalne drugiej sobotniej pętli. Na szczycie nic się nie zmienia – najlepszy jest Aleksiej Łukjaniuk a za nim o drugie miejsce walczą głównie Jari Huttunen i Filip Mares.

Druga dzisiejsza pętla rozpoczęła się od drugiego przejazdu przez próbę Paprotki. Wszystko tam wskazywało na to, że wracamy do normy i rywalizację zdominowała ta sama trójka, która robiła to o poranku, czyli kolejno Aleksiej Łukjaniuk, Jari Huttunen oraz Filip Mares.

Nie inaczej było zresztą na OS7 Stare Juchy 2. Tam natomiast na pochwałę zasługuje dyspozycja Arona Domżały. On uplasował się na czwartej pozycji, pokonując m.in. Łukasza Habaja i Mikołaja Marczyka. Biorąc pod uwagę, że Domżała startuje na co dzień w rajdach terenowych, ten wynik naprawdę nam zaimponował.

Ostatnim oesem z prawdziwego zdarzenia na dziś był OS8 Olecko 2. Również i tam w czołówce nie oglądaliśmy żadnych zmian – Łukjaniuk, Huttunen, Mares, a następnie polska walka, z której i tym razem zwycięsko wyszedł Habaj, natomiast liderem w RSMP nadal jest Marczyk.

Do końca dnia pozostał jeszcze tylko przejazd przez OS9 Mikołajki Arena 3. Ten ruszy o godzinie 18.30.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News