Rajd Polski: Habaj wygrywa w RSMP i wyprzedza Grzyba

Rajd Polski: Habaj wygrywa w RSMP i wyprzedza Grzyba

69 interakcji
Rajd Polski: Habaj wygrywa w RSMP i wyprzedza Grzyba

Podaj dalej

Za nami drugi przejazd przez odcinek specjalny Pozezdrze. Spośród zawodników zgłoszonych do mistrzostw Polski najlepszym wynikiem popisali się Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, którzy tym samym awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Co to oznacza? Wszyscy wiemy.

W przypadku, kiedy rajd by się tak skończył, a więc zwycięstwo Mikołaja Marczyka, drugie miejsce Łukasza Habaja i trzecie miejsce Grzegorza Grzyba, cała walka o mistrzostwo Polski przeniosłaby się na Power Stage. Tam dojdzie dziś do niesamowitej walki pomiędzy czołową trójką RSMP. Warunek jest jeden – Łukasz Habaj musi utrzymać za sobą Grzyba, a Marczyk musi wygrać rajd.

W ERC zwyciężyli Jari Huttunen i Antti Linnaketo. Finowie pokonali Nikołaja Griazina i Jarosława Fiedorowa aż o 4,1 s, co oznacza, że ich strata wynosi już mniej niż 10 sekund. Co więcej, Rosjanie podkreślali na mecie, że nie mają nowych opon na tę pętlę, więc walka o zwycięstwo w Rajdzie Polski będzie trwała do samego końca! Czy Griazin się obroni?

Na OS13 Pozezdrze najlepszą polską załogą byli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel stracili do nich 1,6 s, zaś trzeci Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk byli z tyłu o 4,7 s. Co oznacza to dla klasyfikacji generalnej? O tym już wspominaliśmy, sporą przewagę w dalszym ciągu ma Marczyk, ale Habaj przeskoczył Grzyba. Do końca sezonu pozostały tylko dwa odcinki specjalne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News