Rajd Polski: Czołówka RSMP się rozkręca. Griazin wciąż bezkonkurencyjny

Rajd Polski: Czołówka RSMP się rozkręca. Griazin wciąż bezkonkurencyjny

10 interakcji

Podaj dalej

Druga sobotnia pętla Rajdu Polski rozpoczęła się od przejazdu przez OS6 Paprotki 2. Najlepszym czasem, podobnie jak o poranku, popisali się tam Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow. Podium skompletowali Jari Huttunen oraz Fabian Kreim.

Trudy Rajdu Polski sprawiły, że w rywalizacji nie ma już wielu zawodników. O poranku odpadli m.in. Aleksiej Łukjaniuk i Łukasz Pieniążek, później problemy zaczęły trapić Dariusza Polońskiego. Kierowca twierdził, że jego Fiestą po prostu nie da się jechać i wycofał się przed startem drugiej pętli. Kłopoty dopadły też duet Wróblewski/Spentany. Po ich dzwonie próba Mikołajki Max została przerwana, a pilot został zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Na drugich Paprotkach Nikołaj Griazin pokonał o 2,7 s swojego największego rywala w polskim klasyku, Jariego Huttunena. Fin był z kolei lepszy o 8,7 s od kompletującego podium Fabiana Kreima. Ta trójka wygląda identycznie zarówno w klasyfikacji oesu, jak i tej generalnej całego rajdu. Na dalszych pozycjach mieliśmy Polaków – Łukasza Habaja, Tomasza Kasperczyka oraz Mikołaja Marczyka. Grzegorz Grzyb był tym razem dziewiąty.

W klasyfikacji RSMP na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Grzyb, jednak jego przewaga nad całą resztą jest znikoma. Drugi Habaj traci w tym momencie 1,6 s, trzeci Marczyk 1,8 s, a coraz śmielej do czołówki nadciąga też Kasperczyk. Nie zapominajmy też o Jakubie Brzezińskim. Popularny Colin ze względu na rodzaj swojego zgłoszenia jedzie zdecydowanie z tyłu, kilkadziesiąt minut za całą czołówką. On pierwszą pętlę kończył na piątym miejscu, ale zapowiadał, że na kolejnych próbach ma zamiar znacznie przyśpieszyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News