Rajd Polski: Czołówka RSMP się rozkręca. Griazin wciąż bezkonkurencyjny

Rajd Polski: Czołówka RSMP się rozkręca. Griazin wciąż bezkonkurencyjny

10 interakcji

Podaj dalej

Druga sobotnia pętla Rajdu Polski rozpoczęła się od przejazdu przez OS6 Paprotki 2. Najlepszym czasem, podobnie jak o poranku, popisali się tam Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow. Podium skompletowali Jari Huttunen oraz Fabian Kreim.

Trudy Rajdu Polski sprawiły, że w rywalizacji nie ma już wielu zawodników. O poranku odpadli m.in. Aleksiej Łukjaniuk i Łukasz Pieniążek, później problemy zaczęły trapić Dariusza Polońskiego. Kierowca twierdził, że jego Fiestą po prostu nie da się jechać i wycofał się przed startem drugiej pętli. Kłopoty dopadły też duet Wróblewski/Spentany. Po ich dzwonie próba Mikołajki Max została przerwana, a pilot został zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Na drugich Paprotkach Nikołaj Griazin pokonał o 2,7 s swojego największego rywala w polskim klasyku, Jariego Huttunena. Fin był z kolei lepszy o 8,7 s od kompletującego podium Fabiana Kreima. Ta trójka wygląda identycznie zarówno w klasyfikacji oesu, jak i tej generalnej całego rajdu. Na dalszych pozycjach mieliśmy Polaków – Łukasza Habaja, Tomasza Kasperczyka oraz Mikołaja Marczyka. Grzegorz Grzyb był tym razem dziewiąty.

W klasyfikacji RSMP na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Grzyb, jednak jego przewaga nad całą resztą jest znikoma. Drugi Habaj traci w tym momencie 1,6 s, trzeci Marczyk 1,8 s, a coraz śmielej do czołówki nadciąga też Kasperczyk. Nie zapominajmy też o Jakubie Brzezińskim. Popularny Colin ze względu na rodzaj swojego zgłoszenia jedzie zdecydowanie z tyłu, kilkadziesiąt minut za całą czołówką. On pierwszą pętlę kończył na piątym miejscu, ale zapowiadał, że na kolejnych próbach ma zamiar znacznie przyśpieszyć.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News