Rajd Niemiec: Neuville cały czas nie odpuszcza. Pechowy dzień Rovanpery

Rajd Niemiec: Neuville cały czas nie odpuszcza. Pechowy dzień Rovanpery

6 interakcji
ECucVcYWwAIy961

Podaj dalej

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrali dwa ostatnie oesy porannej, sobotniej pętli Rajdu Niemiec 2019. Z przewagą 5 sekund nad belgijską załogą na prowadzeniu jest Ott Tanak i Martin Jarveoja.

Dzisiejszą rywalizację rozpoczął blisko 15-kilometrowy OS Freisen I, który wygrał Dani Sordo i Carlos del Barrio. Załoga Hyundaia i20 Coupe WRC wykręciła czas 8:28.0, pokonując drugich Teemu Suinena i Jarmo Lehtinena o 2.8s. Pechowo dzień zaczął Gus Greensmith, który uderzył w drzewo oraz Kalle Rovanpera. Młody Fin wypadł z trasy i pożegnał się z nadzieją na dobry wynik w rajdzie. Kajetan Kajetanowicz na 8 oesie stracił osiem sekund do zwycięzcy w klasie RC2, Nicolasa Ciamina.

Na 9 odcinku obudził się Ott Tanak. Estończyk wygrał drugą dzisiejszą próbę wyprzedzając Esapekkę Lappiego o 0,5 sekundy. Trzeci na mecie odcinka zameldował się rodak Lappiego – Teemu Suninen. Kolejny raz problemy miał Kalle Rovanpera, który stracił 20 sekund do czołówki RC2.

Dziesiąta próba padła łupem Thierry’ego Neuville’a, który najwyraźniej nie zamierza odpuszczać Tanakowi. Belg wyprzedził Estończyka oraz Daniego Sordo o 0,2s. Czwartym czasem popisał się Teemu Suninen. Czołową piątkę uzupełnił Kris Meeke ze stratą prawie 4 sekund do zwycięzcy. Z walką o czołowe miejsca w RC2 pożegnał się Stephane Lefebvre, który miał wypadek.

Na ostaniej próbie ponownie najszybszy był Belg. Neuville wyprzedził drugiego Esapekkę Lappiego o 1,1 sekundy. Trzecie miejsce na oesie zajął Jari-Matti Latvala z stratą 0,1 sekundy do kierowcy Citroena. Tanak i Sordo, którzy znaleźli się na czwartej lokacie stracili do zwycięzcy 1,5 sekundy.

Po porannej pętli w generalce prowadzi Tanak, który zbudował 5-sekundową przewagę nad Neuvillem. Trzeci jest aktualnie Sebastien Ogier z stratą 25,3 sekundy do załogi Hyundaia. Kolejne miejsca zajmują Kris Meeke (+3,7s) i Latvala z stratą 4,2 sekundy do Mekke’a.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wykorzystali problemy rywali i dzięki regularnej jeździe kończą pierwszą sobotnią pętlę, na dobrym czwartym miejscu w WRC 2. Prowadzą Fabian Kreim i Tobias Braun, którzy mają 17,1 sekundy przewagi nad Marijanem Griebelem i Pirminem Winklhoferem. Do trzeciej załogi Andolfi/Scattolin Polacy tracą zaledwie 1,6 sekundy.

Rajd Niemiec – wyniki po OS 11

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News