Rajd Monte Carlo: Neuville kontratakuje. Bliziutko w czołówce

Pierwszy pełny dzień nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata dobiegł końca. Na jego zakończenie najlepszym czasem popisał się Thierry Neuville, który w klasyfikacji generalnej zbliżył się do Sebastiena Ogiera na 2 sekundy.

Na zakończenie pierwszego pełnego dnia Rajdu Monte Carlo zawodnicy zmierzyli się na OS8 Curbans – Piégut 2. Próba bardzo wymagająca. Większość to suchy asfalt z naniesionym syfem, ale była też przede wszystkim około 7-kilometrowa sekcja z lodem i śniegiem.

To właśnie na tej najtrudniejszej sekcji można było walczyć o swoje. Thierry Neuville miał na samochodzie cztery opony kolcowane, Sebastien Ogier tylko trzy i to w dodatku w gorszym stanie. Tym razem opony musiały zatem przynieść przewagę Belgowi. Przyniosły – pokonał on swojego rywala o 12 sekund, co sprawia, że po ośmiu odcinkach specjalnych Rajdu Monte Carlo liderem jest nadal Ogier, jednak jego przewaga stopniała do 2 sekund.

Neuville wygrał ostatecznie oes, pokonując o 7,2 s drugiego Otta Tanaka. Trzecie miejsce ze stratą 9,3 s zajął Jari-Matti Latvala. Bohaterowie poprzedniego oesu – Sebastien Loeb i Elfyn Evans stracili tym razem odpowiednio 22,4 s oraz 14,5 s. Co oznacza to dla klasyfikacji generalnej? O pierwszych dwóch pozycjach już mówiliśmy. Trzeci jest Mikkelsen, czwarty Latvala, piąty Loeb. Różnica pomiędzy nimi jest mniejsza niż 10 sekund.