Rajd Monte Carlo: Kris Meeke przed mistrzem świata. Przygoda Latvali

Rajd Monte Carlo: Kris Meeke przed mistrzem świata. Przygoda Latvali

Rajd Monte Carlo: Kris Meeke przed mistrzem świata. Przygoda Latvali

Podaj dalej

Kris Meeke i Seb Marshall (Toyota Yaris WRC) do południa utrzymali się na czele tabeli czasów odcinka testowego przed Rajdem Monte Carlo. Załogi nowych WRC od 10:00 do 12:00 miały zarezerwowany 3,35-kilometrowy oes w Gap wyłącznie dla siebie (wyjątkowo mogły korzystać z niego dwie załogi WRC 2 Pro).

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC) w trzecim i czwartym przejeździe nie odpowiedzieli lepszym czasem najszybszej załodze Toyoty. W czołowej trójce rezultatów swój wynik utrzymali Esapekka Lappi i Janne Ferm (Citroen C3 WRC), którzy w trzecim podejściu zeszli do 1:57,3. Ott Tanak jako czwarty zszedł z czasem poniżej 1 minuty 58 sekund. Jari-Matti Latvala zaliczył wypad na pobocze.

Jari-Matti Latvala à la faute dans le shakedown

Julkaissut Pour que le rallye remplace le foot a la tv Torstaina 24. tammikuuta 2019

W drugiej godzinie jazd na 1:58,4 poprawili się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), ale wystarczyło to jedynie na szósty wynik. W czwartej próbie nikt poprawiał swoich rezultatów oprócz Sebastiena Loeba i Daniela Eleny, którzy w końcu zeszli poniżej dwóch minut, ale i tak zamykają czołową dziesiątkę. Jedyną załogą nowego WRC, która nie zbiła bariery 120 sekund byli debiutanci w obecnej generacji World Rally Carów, Pontus Tidemand i Ola Floene.

W WRC 2 Pro Kalle Rovanparze (Skoda Fabia R5) wystarczyły 2 przejazdy do uzyskania najlepszego rezultatów wśród R5. Gus Greensmith (Ford Fiesta R5), który był szybszy tylko w pierwszym przejeździe, w czwartym podejściu zszedł ze stratą do pół sekundy. Yoann Bonato jako jedyny z WRC 2 Pro wjechał na odcinek testowy dopiero po 12:00.

Rajd Monte Carlo 2019 – wyniki odcinka testowego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News