Rajd Meksyku z najskromniejszą obsadą od wejścia do WRC. Pieniążek po zwycięstwo?

Rajd Meksyku z najskromniejszą obsadą od wejścia do WRC. Pieniążek po zwycięstwo?

58 interakcji

Podaj dalej

Tylko 23 załogi znalazły się na liście zgłoszeń do trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdu Meksyku (7-10 marca 2019 r.). To najniższa frekwencja imprezy od czasu pojawienia się w WRC w 2004 r.

M-Sport Ford World Rally Team jako jedyny zgłosił załogę do WRC 2 Pro. Na amerykańskich, szutrowych oesach zadebiutują Łukasz Pieniążek i Kamil Heller (Ford Fiesta R5). Jeżeli dojadą do mety, zdobędą komplet punktów do klasyfikacji kierowców i pilotów swojej kategorii.

Listę otwierają mistrzowie świata, Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC). Wolne otrzymają Sebastien Loeb i Daniel Elena. Hyundaia i20 Coupe WRC przejmują Dani Sordo i Carlos del Barrio, dla których będzie to pierwszy tegoroczny występ. M-Sport Ford WRT transportuje do Meksyku tylko dwie Fiesty WRC dla Teemu Suninena i Elfyna Evansa.

W WRC 2 nadeszły 4 zgłoszenia, żadne z Europy. Gospodarze będą liczyć na Benito Guerrę (Skoda Fabia R5). Do rywalizacji staną też Marco Bulacia Wilkinson (Fabia R5) i bracia Pedro i Albert Hellerowie (obaj Ford Fiesta R5).

Rajd Meksyku 2019 – lista zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News