Rajd Maroka: Ogromne szanse Przygońskiego na mistrzowską koronę

Już dziś Kuba Przygoński i Tom Colsoul rozpoczną rywalizację w Rajdzie Maroka 2018. Zawodnik ORLEN Team chce przypieczętować na tej imprezie triumf w Pucharze Świata FIA.

Rajd Maroka: Ogromne szanse Przygońskiego na mistrzowską koronę
Podaj dalej

Po wyjątkowo udanej jubileuszowej edycji Baja Poland zawodnikom ORLEN Team przyjdzie rywalizować w północno-zachodniej Afryce. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula rozpocznie walkę od czwartkowego prologu.

– Ten rajd to ostatni poważny test przed Dakarem, przyjeżdżają tu wszyscy chcący się na nim liczyć. Trasa prowadzi przez pustynię piaskową, kamienistą, góry i wydmy – jest tu każdy rodzaj terenu, co stanowi świetny sprawdzian przed styczniowym rajdem w Peru – mówi Kuba Przygoński.

Lista startowa FIA obejmuje 34 załogi – za Kubą Przygońskim i Tomem Colsoulem (John Cooper Works Rally) ustawiono m.in. Vladimira Vasilyewa (Toyota Hilux) i Martina Prokopa (Ford Raptor RS Cross Coutry). Szanse na zdobycie Pucharu Świata FIA mają już tylko Polak i tracący do niego 71 punktów Rosjanin. Do końca sezonu pozostały dwa rajdy – w Maroku i Portugalii – ale Kuba Przygoński chce już teraz rozstrzygnąć losy rywalizacji.

– To dla nas ostatnia runda Pucharu Świata w tym roku, a więc bardzo ważny start. Naszym celem jest dojechanie do mety, ale znając mnie i Toma będziemy jechać jak najszybciej, by pokazać kibicom, że walczymy w każdym rajdzie – mówi Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Przeczytaj również