Rajd Lipawy: Dublet Rosjanina, Habaj blisko czołówki

Rajd Lipawy: Dublet Rosjanina, Habaj blisko czołówki

10 interakcji
DpX3OWcWwAAXykj

Podaj dalej

Kolejny oes Rajdu Lipawy – kolejne zwycięstwo Nikołaja Griazina. Pomimo małych problemów Rosjanin wygrywa drugą próbę rajdu i umacnia się na prowadzeniu w imprezie. W bardzo bliskiej odległości znajduje się jego największy rywal w walce o juniorskie mistrzostwo, Chris Ingram.

Zawodnicy podkreślają, że tegoroczna edycja Rajdu Lipawy jest wyjątkowo szybka. W dużej części trasy zamykają oni liczniki w swoich samochodach. Flat out to z całą pewnością najczęściej powtarzana przez kierowców fraza. W takich warunkach o błąd bardzo łatwo.

Na OS2 LDZ Cargo 1 najlepszym czasem popisali się Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow. Rosjanie o 0,5 s pokonali Chrisa Ingrama i Rossa Whittocka i o 2,3 s trzecich Fabiana Kreima i Franka Christiana. Cała ta trójka znajduje się w samym sercu walki o mistrzostwo Europy Junior U28. Na razie najlepiej w wyścigu po koronę wygląda Nikołaj Griazin.

Po raz kolejny na czwartym miejscu uplasowali się Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Polacy wykręcili identyczny czas co były mistrz Wielkiej Brytanii, Fredrik Ahlin. Nasza załoga po dwóch oesach zajmuje 5. miejsce ze stratą 12,8 s do liderów.

Łukasz Habaj: To był dla nas dobry oes. Przejechaliśmy go czysto, bez żadnych problemów. W dalszym ciągu muszę być ostrożny. Jest ślisko i w zdarzają się miejsca, w których nie mogę poprawnie ocenić punktu hamowania. Tak czy inaczej, czas wygląda dobrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News