Rajd Korsyki: Meeke najlepszy na testowym. Camilli bryluje w RC2

Rajd Korsyki: Meeke najlepszy na testowym. Camilli bryluje w RC2

17 interakcji

Podaj dalej

Za nami odcinek testowy Rajdu Korsyki. Z najlepszym czasem ukończyli go Kris Meeke i Sebastian Marshall. W pierwszej trójce znalazło się jeszcze miejsce dla Sebastiena Ogiera i Otta Tanaka.

Pięciokilometrowy oes Sorbo Ocagnano wystartował równo o godzinie 9:00. Pierwsze przejazdy tradycyjnie już były transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych WRC i już wtedy Kris Meeke popisał się najlepszym czasem, pokonując odpowiednio Otta Tanaka i Thierry’ego Neuville’a.

Po trzech przejazdach Brytyjczyk zdołał się jeszcze poprawić o 0,1 s i ostatecznie postawił poprzeczkę na poziomie 3:46,7 s. Drugie miejsce ze stratą 1,1 s zajął Ogier, zaś trzeci Tanak stracił do Francuza 0,5 s. Na kolejnych pozycjach obserwowaliśmy kolejno Daniego Sordo, Jariego-Mattiego Latvalę, czy Elfyna Evansa. Sebastien Loeb był ósmy, Thierry Neuville dziewiąty.

Wśród kierowców w samochodach R5 zdecydowanie najlepszy był reprezentant gospodarzy, Eric Camilli. Francuz pokonał o 2 sekundy drugiego Nikołaja Griazina i o 2,5 s trzeciego Kalle Rovanperę.

Polacy przejechali odcinek testowy tylko raz. Łukasz Pieniążek był 12. w klasie RC2 (jeśli weźmiemy pod uwagę tylko pierwszy przejazd wszystkich zawodników). Kajetan Kajetanowicz stracił zdecydowanie więcej czasu, jednak zespół potwierdził, że Kajto chciał tylko wyjechać na oes i sprawdzić, czy z samochodem wszystko jest OK, a rywalizacja dla nich zaczyna się dopiero jutro.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News