Rajd Kataru: Najdłuższy etap dla Nassera. Przygoński w top 3

Rajd Kataru: Najdłuższy etap dla Nassera. Przygoński w top 3

15 interakcji

Podaj dalej

Nasser Al Attiyah i Mathieu Baumel (Toyota Hilux) wygrali trzeci z rzędu odcinek specjalny Rajdu Kataru, powiększając prowadzenie na półmetku inauguracyjnej rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country.

Na najdłuższym w harmonogramie 351,98-kilometrowym odcinku, zwycięzcy Rajdu Dakar wyprzedzili o ponad minutę Yazeed Al Rajhiego i Dirka von Zitzewitza w kolejnej Toyocie. Saudyjsko-niemiecka załoga była szybsza o półtorej minuty niż duet Kuba Przygoński/Timo Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally), odbierając mu drugie miejsce.

Załoga Orlen Team do trzeciego check pointu utrzymywała się na drugiej lokacie z przewagą pół minuty nad Al Rajhim. Na CP4 Przygoński tracił już do kierowcy z Arabii Saudyjskiej 52 sekundy, co nadal utrzymywało go na drugiej lokacie. Na mecie strata wzrosła do 1:32, co oznacza 54-sekundową stratę do drugiego miejsca. Przewaga prowadzącego Al Attiyaha nad pojedynkującą się dwójką to dość komfortowe +/- 10 minut.

P3 STAGE 3Today was nice stage with some dunes in the beginning and offtrack parts, really nice to drive. After 100km we started with navigation on the roads. Good rythm for the hole stage. not easy for the tires with this hard ground. Happy with the car performance and navigation of Timo. We are getting used to co-operate.

Gepostet von Kuba Przygoński am Sonntag, 24. Februar 2019

Rajd Kataru 2019 – wyniki po 3. etapie (czołówka)

1 Nasser Al Attiyah/Matthieu Baumel
Toyota Hilux
7:12:42
2 Yazeed Al Rajhi/Dirk von Zitzewitz
Toyota Hilux
+9:52
3 Jakub Przygoński/Timo Gottschalk
Mini JCW Rally
+10:46
4 Władimir Wasiliew/Konstantin Żilcow
BMW X3 CC
+34:28
5 Yasir Seaidan/Laurent Lichtleuchter
Mini JCW Rally
+1:22:05

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News