Rajd Katalonii: Loeb i Elena liderami. Niesamowite popołudnie doświadczonej załogi

Rajd Katalonii: Loeb i Elena liderami. Niesamowite popołudnie doświadczonej załogi

88 interakcji

Podaj dalej

Sebastien Loeb i Daniel Elena są liderami Rajdu Katalonii po pierwszym dniu rywalizacji. Pierwszą trójkę imprezy tworzą załogi podróżujące po oesach Hyundaiami i20 Coupe WRC.

Popołudniowa pętla rozpoczęła się od OS4 Gandesa 2. Tam najlepszy wynik wykręcił Dani Sordo, natomiast niewiele stracili do niego kompletujący pierwszą trójkę Teemu Suninen i Sebastien Loeb. Powracający do rywalizacji po porannym zawodzie Sebastien Ogier stracił wszelką motywację i wykręcił najgorszy czas spośród kierowców w autach WRC.

Na OS5 Horta-Bot 2 Loeb jeszcze przyśpieszył. Tym razem to właśnie doświadczony Francuz był najlepszy, natomiast pierwsza czwórka zmieściła się w różnicy sekundy. Świetnie pojechali Sordo, Latvala oraz Neuville. Dzięki takiemu obrotowi spraw Loeb awansował na trzecią pozycję w imprezie.

Ale trzecia pozycja to nie był szczyt możliwości żyjącej legendy rajdów. Loeb pojechał kapitalnie na 39-kilometrowym OS6 La Fatarella – Vilalba 2 i zdeklasował wszystkich rywali! Drugi Meeke stracił 8,9 s, trzeci Neuville 11,2 s, czwarty Latvala już 17,9 s! Co to oznaczało dla klasyfikacji generalnej?

Po pierwszym dniu Rajdu Katalonii Loeb jest liderem! Cała pierwsza trójka to zawodnicy Hyundaia – Neuville traci do Francuza 1,7 s, Sordo 7,6 s. Kolejne trzy pozycje to z kolei kierowcy Toyoty. Czwarty jest Meeke, piąty Tanak, szósty Latvala. Sebastien Ogier zajmuje obecnie 17. miejsce ze stratą 4 minut do lidera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News